img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


By Wishtrend Mandelic Acid 5% Skin Prep Water

1230 ден.

Опис

Нежна вода за ексфолиација креирана за да го изедначува тенот и да ја измазнува текстурата на кожата Taa e формулирана со манделична киселина, која делува нежно на површината на кожата. Ги отстранува наталожените мртви клетки за да го подобри ефектот на следните продукти од рутината занега. Помага да се изедначи уморниот или невооедначениот тен и ја измазнува грубата кожа.

Употреба: По чистењето, нанесете соодветна количина од производот на кожата и тапкајте нежно за да се апсоорбира. Доколку сакате поефективна ексфолиација, натопете памучен тупфер со производот и пребришете ја кожата.

Клучни состојки: манделична киселина (5%), бета-глукан, пантенол, екстракт од Centella asiatica, екстракт од Houttuynia cordata.

Состав: вода, манделична киселина, бутилен гликол, бета-глукан, пантенол, екстракт од корен од Glycyrrhiza glabra (сладок корен), екстракт од плод од Prunus amygdalus dulcis (благ бадем), натриум хијалуронат, сорбитан сесквиолеат, екстракт од Centella asiatica, екстракт од Houttuynia cordata, сорбитол, диметил сулфон, хлорофенесин, натриум цитрат, аргинин, PEG-60 хидрогенирано рицинусово масло, етилхексилглицерин, нато гума, карбомер.

Нето содржина: 120 ml

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.