img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


By Wishtrend, Vitamin 75 Maximizing Cream

1560 ден.

Опис

Дневен и ноќен крем кој ја зголемува апсорптивната моќ на кожата и хармоничниот ефект на витамините E и C.Овој крем содржи 75% витаминска вода екстрахирана од волчји трн (витаминско дрво) и природни масла кои содржат витамин Е, кои ја прочистуваат и ревитализираат кожата.

Употреба: Користете го кремот секое утро и вечер како последен чекор од рутината за нега на лицето. Нанесете почнувајќи од центарот на лицето и размачкувајте го нанадвор со нежно тапкање за подобра апсорпција.

Совети: Кога го користите со Vitamin C 21.5% Advanced Serum за зголемување на ефектот на витаминот C, се препорачув акремот да се нанесе откако серумот целосно ќе се апсорбира. Доколку почувствувате блага иритација што се должи на ниската pH вредност на витаминот C, можете да го неутрализирате со кремот.

Состав: вода од Hippophae rhamnoides, бутилен гликол, масло од семе од Helianthus annuus (сончоглед), глицерин, цетеарил алкохол, 1,2-хександиол, цетеарил оливат, сорбитан оливат, хидроксиетил акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, бетаин, каприлен/капрински триглицерид, масло од јатки од Elaeis guineensis (палма), пантенол, масло од семе од Macadamia ternifolia, диметикон, пчелин восок, масло од Elaeis guineensis (палма), етил хександиол, алантоин, аргинин, ксантан гума, карбомер, етилхексилглицерин, масло од кора од Citrus limon (лимон), лимонен, цитрал.

Нето содржина: 50ml

Употреба: Нанесете соодветна количина од производот на лицето и тапкајте нежно за да се апсорбира целосно.

Клучни состојки: екстракт од гранче од Salix alba (врба, 10%), вода од цвет од Centaurea cyanus (9%), екстракт од плод од Schisandra chinesis (9%), екстракт од гранче од Morus alba (8,7%), екстракт од лист од Nelumbo nucifera (8,7%), екстракт од прополис (1%).

Состав: вода, екстракт од гранче од Salix alba (врба), екстракт од цвет од Centaurea cyanus, екстракт од плод од Schisandra chinesis, екстракт од гранче од Morus alba, екстракт од лист од Nelumbo nucifera, метилпропандиол, глицерин, ферментод ферменти на захаромицес/мед, фермент на захаромицес/ксилинум/црн чај, 1,2-хександиол, екстракт од прополис, бутилен гликол, бензил гликол, хидроксиетил целулоза, лимонска киселина, натриум цитрат, динатриум EDTA, етилхексилглицерин.

Нето содржина: 100ml

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.