2 ја следат оваа компанија


- 25%

Маска за лице со глина CAFÉ MIMI - зелена глина и гоџи бобинки СУПЕР ХРАНА 100 мл

180 ден.

135 ден.

Шифра:

513161E
Катeгории:

Опис

Маската за лице со зелена глина CAFÉ MIMI е идеално средство за длабинско чистење на кожата. Зелената глина ја збогатува кожата со минерали, помага за стеснување на порите и ја нормализира работата на лојните жлезди, помага во отстранување на токсините. Екстрактот од гоџи бобинки ја тонизира кожата и го подобрува изгледот на тенот, правејќи ја кожата кадифена и мека на допир. Начин на примена: Нанесете ја маската на чиста кожа, избегнувајќи ја областа околу очите. Оставете 5-10 минути, а потоа исплакнете со многу вода. Ако се појави иритација, прекинете ја употребата. Само за надворешна употреба.

Состав:

Aqua, Illite & Kaolin (Olea Clay), Lycium Barbarum (Goji) Fruit Extract, Octyldodecanol, Vegetable Glycerin, Hectorite, Xanthan Gum, Prunus Amygdalus Dulcis (Almond) Oil, Zinc Oxide, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerine, Parfume, Tocopheryl Acetate, Limonene, Linalool

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.