12 ја следат оваа компанија


Calcium Magnesium Plus (100 капсули)

1001 ден.

Шифра:

CV0222

Опис

Калциум и магнезиум збогатен со витамините Д3 и К2 Производот Calcium Magnesium PLUS е додаток во исхраната кој во својот состав ги содржи минералите калциум и магнезиум, како и витамините Д3 и К2. Сите овие состојки учествуваат во одржувањето на здрави коски. Витаминот Д, калциумот и магнезиумот исто така учествуваат и во одржувањето на здрави заби, придонесуваат во нормалната функција на имунолошкиот систем, како и во нормалната мускулна функција. Витаминот Д докажано делува на зголемување на реапсорпцијата на калциумот, како и одржувањето на нормално ниво на калциум во крвта. Витаминот Д и калциумот придонесуваат за нормалниот раст и развој на коските кај децата. Во периодот на пост-менопауза калциумот и витаминот Д помагаат во намалување на губитокот на минералите од коските. Намалената густина на минерали во коските е ризик фактор за настанување на фрактури кај остеопоротичните коски. Калциумот и магнезиумот помагаат во одржување на нормалниот енергетски метаболизам и намалувањето на заморот. Магнезиумот исто така придонесува во нормалната функција на нервниот систем, како и синтезата на протеините. Витаминот К, покрај учеството во одржувањето на здрави коски, придонесува и во нормалниот процес на згрутчување на крвта. Дозирање: 2 капсули дневно Дозирања во пакување: 50 СОСТАВ 500 мг Калциум, 250 мг Магнезиум, 200 И.Е. Витамин Д3, 90 мцг Витамин К2 Производител: Calivita International

Детали за испорака

Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
  • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 100 денари
  • Време потребно за достава: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на 072 225 505, 2 3111 404
  • Види ја продавницата на "Медика Про" овде
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи
  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.