97% попуст на 60 часовен online курс за стручен англиски јазик за област по избор: бизнис или туризам во времетраење од 3 месеци од Cambridge Institute во вредност од 27 900 ден. (450 Eur) по цена од 806 ден. (13 Eur)

Вредност

27900 ден.

Попуст

97%

Заштеда

27094 ден.

Купени: 1

 • Plaza de España 6

  Одведи ме таму

  +34 917 587 556

  m.gutierrez@institutocambridge.org

Добивате

60 часовен online курс за стручен англиски јазик за област по избор: бизнис или туризам во времетраење од 3 месеци

 • Курсот е соодветен за ниво на познавање на јазикот B1/2
 • Со курсот можете да започнете на една од следниве дати по избор: 13.02.2019, 27.02.2019, 06.03.2019 или 20.03.2019
 • Потребно е три дена претходно да направите регистрација на 10.02.2019, 24.02.2019, 03.03.2019 или 17.03.2019

 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 13.02.2019 до 20.03.2019
 • Со курсот можете да започнете на една од следниве дати по избор: 13.02.2019, 27.02.2019, 06.03.2019 или 20.03.2019
 • Потребно е три дена претходно да направите регистрација на 10.02.2019, 24.02.2019, 03.03.2019 или 17.03.2019
 • Откако ќе го купите купонот морате да ја комплетирате формата за регистрација на следниот линк: РЕГИСТРАЦИЈА
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 3 месеци од активацијата на кодот
 • На денот кога ќе започне курсот, сите регистрирани студенти ќе добијат e-mail од Cambridge Institute со цел да им се даде упатство за пристап до платформата
 • Курсот се изведува online и е во максимум времетраење од 3 месеци од почетокот на курсот
 • Курсот е соодветен за ниво на познавање на јазикот B1/2
 • Курсот не може да се смени за курс од друг јазик и може да се користи само еднаш
 • Лимит: 1 купон за себе + повеќе за пријатели
 • Во склоп на овој курс ќе добиете и асистенција преку Live Chat, каде што ќе можете да ги контактирате професорите во врска со сите нејаснотии, 24 часа на ден од понеделник до петок (освен на шпански празници)
 • Сертификатот не е вклучен во цената и се доплаќа 9 eur (сертификатот го добивате во електронска верзија по e-mail)
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција

Опис

Време е да ги подобрите јазични вештини и да го усовршите Англискиот јазик со овој онлајн курс на Cambridge Institute.

Бизнис Англиски

Ако сте професионалени и амбициозни и сакате да го одржите растот на вашата кариера или пак да добиете унапредување на вашето работно место, голема и е можноста дека ќе имате потреба да го надградите вашето ниво на англиски јазик во стручен бизнис англиски. Преку овој курс ќе ги развиете комуникациските вештини соодветни за секаков тип на бизнис ситуации (за состаноци и интервјуа) и ќе го научите специјализиран вокабулар и бизнис терминологија.

Англиски за туризам

Преку овој курс ќе ги научите техничките термини кои се вообичаени за гостопримливиот сектор на туризмот. Овој тип на говорење е неизбежен доколку сте дел од хотелски персонал, рецепција, или пак корисничка подршка, а би ви користел доколку и работите во административните области, или пак сте туристички водич.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.