Нова година: Нови знаења! 98% попуст на 50 часовен online курс за подготовка на меѓународно признатиот испит TOEFL од Cambridge Institute во вредност од 33 480 ден. (540 eur) по цена од 744 ден. (12 eur)

РАСПРОДАДЕНО

Нова година: Нови знаења! 98% попуст на 50 часовен online курс за подготовка на меѓународно признатиот испит TOEFL од Cambridge Institute во вредност од 33 480 ден. (540 eur) по цена од 744 ден. (12 eur)

Цена

744 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

33,480 ден.

Попуст

98%

Заштеда

32,736 ден.

Добивате

50 часовен online курс за подготовка на меѓународно признатиот испит TOEFL

 • Со курсот можете да започнете на една од следниве дати по избор: 19.12.2018, 10.01.2019 или 24.01.2019
 • Потребно е три дена претходно да направите регистрација на 16.12.2018, 07.01.2019 или 21.01.2019

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.12.2018 до 31.01.2019
 • Курсот се изведува online
 • Со курсот можете да започнете на една од следниве дати по избор: 19.12.2018, 10.01.2019 или 24.01.2019
 • Потребно е три дена претходно да направите регистрација на 16.12.2018, 07.01.2019 или 21.01.2019
 • Откако ќе го купите купонот морате да ја комплетирате формата за регистрација на следниот линк: РЕГИСТРАЦИЈА
 • Курсот има професори и live chat 24 часа за време на работни денови.
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 3 месеци од активацијата на кодот.
 • На денот на започнување на курсот, Cambridge Institute ќе ви испрати детали за логирање на платформата на емаил
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Лимит: 1 купон за себе + повеќе за пријатели
 • Повеќе информации на e-mail: m.gutierrez@institutocambridge.org

Опис

Online Courses – Preparation for TOEFL iBT

Што е TOEFL?

TOEFL значи Test of English as a Foreign Language Test of English as a Foreign Language е тест развиен од ЕТС кој ја мери способноста на луѓето чиј мајчин јазик не е англискиот да функционират во академска средина. Многи универзитети и колеџи, особено во САД бараат од студентите да поднесат TOEFL резултат пред да бидат примени на факултет. Тестот евалуира 4 вештини: слушање, читање, пишување и зборување. Тестот е направен за да се одреди познавањето на анфлискиот јазик на студентите и е наменет за напредни изучувачи кои се спремни да докажат дека имаат способност да живеат и учат во англиска средина.

Што претставува online подготовката на TOEFL во Cambridge Institute?

Оnline курсот го содржи целиот потребен материјал и објаснувања за студентите да можат да ја разберат структурата на тестот, типот на задачите и темите, да добијат практични совети и целосно вежбање на тестовите за да ја развијат потребната вештина да добијат добар резултат.

Содржина на курсот:

Граматика: Покрај тоа што на тестот не се оценува дирекно граматика, доброто познавање на граматичките правила е клучен фактор за да напишете квалитетни текстови во делот за пишување и течно да зборувате. Курсот нуди сет од важни граматички задачи кои се темелно објаснети.

Пишување: Во овој дел студентите можат да ја видат и разберат структурата на двете задачи за пишување на TОEFL, со совети како да напишете добри текстови.

Листа на глаголи со повеќе зборови (Multi-word Verbs list): Студентите ќе добијат листа со глаголи кои ќе бидат корисни не само на тестот за TOEFL, туку и за подобрување на познавањето на англскиот јазик.

Тест формат и преглед: темелно објаснување на секој дел од тестот, вклучувајќи го и начинот на броење на бодовите.

Совети за подготовка на TOEFL: Практични совети за како да се прават забелешки во делот Слушање, како да направат план на учење, како да научат повеќе зборови и многу други корисни совети.

Практични тестови: Студентите ќе добијат 7 комплетни тестови кои вклучуваат читање, слушање, зборување и пишување, односно 30 солидни часа на вежбање и подготовка за тестот.

Секој од тестовите содржи:

 • 3 пасуси за читање на академски теми
 • 6 пасуси за слушање – 4 лекции на академски теми и 2 конверзации кои вклчуваат студенти и академски живот
 • 2 задачи за пишување
 • 6 задачи од делот Зборување

Делот Зборување и Слушање се автоматски корегирани од системот. Сите пасуси за слушање доаѓаат со транскрипт.

Задачите за Слушање и Читање се корегирани од тутор и студенот ќе ја добие корекцијата заедно со евалуација на перформансот.

Напомена: За да можете да ги проследите задачите во делот Слушање, мора да имате микрофон за да може одговорите да се снимат и да се поднесат до туторите.

Зошто Cambridge Institute?

Cambridge Institute е приватен едукациски центар специјализиран за изучување јазицин како англиски, шпански, француски и германски со интрнационална покриеност и докажано искуство

Заснован на нашето искуство, методологија и содржина курсот гарантира успех за студентот. Нашата платформа за онлајн изучување е многу динамична и може да се идентификува со индивидуалните потреби на секој од клиентите. Со таа филозофија, нашиот институт сега е водач во овој сектор, и работи секојдневно со цел да продолжи да ја задржи оваа позиција и во иднина, заслужувајќи ја почитта и довербата кај студентите.

Нудиме големо портфолио на услуги поврзани со изучување на јазици, секојдневна употреба и професионална употреба. Посветени сме на создавање на активно учество на нашите студенти и балансиран развој на основните вештини за секој јазик: слушање, говорење, читање и пишување.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ