97% попуст на онлајн курс за Canine and Feline Behaviour Course + сертификат од The Animal Care во вредност од 21 465 ден. (346 €) по цена од 449 ден. (7 €)

Цена

449 ден.

Вредност

21465 ден.

Попуст

98%

Заштеда

21016 ден.

Преостанато време

Купени: 1

 • 63-66 Hatton Garden, London, UK

  Одведи ме таму

  [email protected]

Добивате

Oнлајн курс за Canine and Feline Behaviour Course + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 07.04.2021 до 25.12.2023
 • Курсот се изведува онлајн на англиски јазик 
 • За да започнете со следење на курсот, активирајте го ваучерот со кликање на следниот ЛИНК
 • Во полето Voucher code потребно е да го внесете кодот на купонот
 • По завршувањето на курсот добивате сертификат 
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации обратете се на email: [email protected]

Опис

Why do cats and dogs behave the way they do? How do they communicate with humans? What are the different ways they show their owners love? All this and more will be answered in this best-selling Canine and Feline Behaviour Course.

This course will equip you with the skills to communicate with cats and dogs on their level to create a strong bond with your pet. You will learn about the cognitive function of felines and canines, their typical behavioural patterns, the special body language cues they use for humans, and much more.

Not only will you gain the skills to kickstart a career as an animal behaviourist, but you will be able to create a special connection with your pet and other animals that will instinctively draw them towards you. Enrol in this course today and learn the art of dog and cat whispering!

Подетални информации за курсот може да погледнете ТУКА

За компанијата

Our extensive library of accredited courses covers a range of topics, such as veterinary training, pet training, grooming, first aid, nutrition, and equine behaviour. Whether you want to fast track your career as a qualified veterinary assistant or need expert guidance on how to care for your exotic fish, we’ve got the perfect program for you.

We are dedicated to educating animal lovers across the world, training a community of like-minded learners to provide the best care for their two and four-legged friends. We know how rewarding working with animals can be, and our flexible training courses will provide you with the fundamental skills, knowledge and expertise to kickstart your career.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.