9 ја следат оваа компанија


Bionature Carbo Active - активен јаглен 250мг капсули

175 ден.

Опис

Bionature Carbo Active - Додаток во исхрана.
Активираниот јаглен придонесува за намалување на прекумерна акумулација на гасови во дигестивниот систем и подуеноста после јадење.
Една капсула содржи: 250мг активен јаглен.
Препорачана дневна доза: 
- Деца под 3 години, по претходна консултација со лекар, една капсула на ден. Капсулата може да се отвори, а содржината да се измеша со вода и да се испие.
- Деца над 3 години и возрасни, при проблеми со дигестивниот систем по пoтреба земете 2 до 3 капсули, 3 до 4 пати во денот. При чувство на надуеност земете 4 капсули 30 минути пред оброкот и 4 капсули непосредно после оброкот.

ПРЕПОРАКИ:

 • Да се чува на места недостапни за деца!
 • Препорачаната дневна доза не смее да се надминува !
 • Да се чува на суво и темно место, на температура од 15°Ц до 25°Ц.
 • Дијабетичари, трудници, доилки, деца под 3 години и лица кои користат лекарства да се консултираат со лекар пред употреба на производот.
 • Жените кои користат орална контрацепција се препорачува да користат други форми на контрацепција за време на земање активиран јаглен.
 • Производот не се препорачува за лица кои се преосетливи на некоја од состојките на производот.
 • Активниот  јаглен може да ја намали апсорпцијата на многу хранливи состојки, додатоци во исхрана и лекови. Затоа се препорачува одвоено користење од барем 2 часа.
 • Производот не е наменет за лекување и/или дијагностицирање.
 • Производот е додаток на исхрана и не се употребува како замена за разновидна исхрана.

Пакување: 15 целулозни капсули.
www.bionature.mk

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи во Македонија, за нарачки над 2000 денари
 • Бесплатна испорака во Скопје на сите нивни производи 
 • За нарачки на производи надвор од Скопје под 2000 денари се доплаќа 165 денари
 • Време потребно за достава во Скопје: 1-3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 022774101
 • Види ја продавницата на "Геопром" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

За компанијата

Геопром е прва приватна компанија во Македонија, сертифицирана (ISO 9001:2015 / HACCP) со капацитети од високо стандардизирана опрема за производство на додатоци во исхраната како што се нашите брендови Geopharm, DrLEO, DrLEO BABY и Bionature. Со цел континуирано да ги следиме потребите на нашите клиенти, спроведуваме договорно производство со компании заинтересирани за производство и пакување на додатоци во исхраната.

Геопром исто така е ексклузивен застапник и дистрибутер за германскиот бренд Krüger и норвешкиот бренд Möller’s со историја и традиција од 1854 година.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.