Уживање и релаксација во Банско (22.08 - 30.11.2019)! 51% попуст на ноќевање на база All Inclusive во сместување по избор + користење на СПА центарот во Casa Karina 4*

Цена од

1612 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3286 ден.

Попуст

51%

Заштеда

1674 ден.

Купени: 180

 • 5 Kralev dvor

  Одведи ме таму

  +359 884 519 400

  info@bansko-casakarina.com

Добивате

Понудата е по лице за едно All Inclusive ноќевање во сместување по избор

Опции на понудата:

Двокреветна соба на поткровје (без тераса) 3,286 ден. (53 еур)
1,612 ден. (26 еур)
Двокреветна соба или студио со тераса (со тераса) 3,658 ден. (59 еур)
1,798 ден. (29 еур)

Во понудата е вклучено:

 • Едно All Inc. Ноќевање
 • Користење на СПА центарот (внатрешен базен, лежалки, фитнес, сауна, парна бања)
 • Хотелско осигурување и туристичка такса
 • Детско катче
 • Бесплатен Интернет во целиот хотел
 • Отворен паркинг (ограничен број)

*Потребно е да прeстојуваaт минимум 2 лица, односно да купите минимум 2 купони

Услови

 • Купонот може да се искористи од 23.08.2019 до 30.11.2019
 • Пред купување на ваучерот задолжително проверете дали има слободни места во хотелот за посакуваните дати на телефон 088 4519400 (понеделник - сабота од 9 - 18 часот) или на e-
  mail info@bansko-casakarina.com.
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • Задолжително приложување на отпечатен ваучер на рецепција при пристигнувањето во хотелот
 • Потребно е да прeстојуваaт минимум 2 лица, односно да купите минимум 2 купони. 
 • Сместувањето е во двокреветна соба или студио.
 • За дете до 5.99 години сместувањето на база на All Inc е бесплатно
 • Доплати:
 • За дете од 6 до 11.99 години е потребна доплата од 17 € на дополнителен кревет за All Inc ноќевање
 • За дете од 6 до 11.99 години е потребна доплата од 18 € на редовен кревет за All Inc ноќевање
 • За трето возрасно лице е потребна доплата од 22 € на дополнителен кревет за All Inc ноќевање
 • За single сместување потребна е доплата од 14 € за All Inc ноќевање
 • За сместување во едно собен или двособен апартман се доплаќа 8 € од сместување по ден; За Студио Лукс се доплаќа 10 €
 • За користење на бебешко креветче е потребна доплата од 3 €
 • За користење на затворен паркинг со видео надзор се доплаќа 5 еур од ден. 
 • За користење на бањарка се доплаќа 3 € од ден и 15 еур депозит
 • За домашни миленици до 5кг се доплаќа 5 € на ден
 • Сите доплати се вршат во хотелот на рецепција
 • За увозни пијалоци и еспресо кафе се доплаќа според менито
 • Забрането е изнесување на храна и пијалоци кои се вклучени во All Inclusive програмата
 • All Inclusive програмата НЕ е важи за лоби барот и летната градина
 • Најавување во хотелот е во 14:00 часот, а одјавување е во 12:00 часот
 • Доколку има помалку од 20 гости во хотелот, оброците се според мени. 
 • Во двокреветна соба можат да се сместат 2 возрасни или 2 возрасни + 2 деца на дополнителни кревети 
 • Во студио можат да се сместат 2 возрасни или 2 возрасни + 2 деца на дополнителни кревети 
 • Во апартман со 1 спална соба можат да се сместат 2 возрасни или 2 возрасни + 1 возрасен на дополнителен кревет или 2 возрасни +1 дете до 12 години на дополнителен кревет.
 • Во апартман со 2 спални соби можат да се сместат 4 возрасни на редовни кревети или 3 возрасни на редовни кревети или 4 возрасни + 1 возрасен или дете од 4 до 12 год. на дополнителен кревет.
 • Доколку не го искористите ваучерот најдоцна до 31.11.2019 истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат. 

Опис

All Inclusive програма:

Појадок: 08:00 до 10:00 часот - Корнфлекс, мусли, сирење, кашкавал, шунка, колбаси, салама, маслинки, домати, краставици, јогурт, млеко, кајгана, варени јајца, француски тост, мини кроасани, баничка со сирење, мекици, Cooking Show, намаз, џем, мед, путер, сезонски овошја, леб, кафе, чај, сок и минерална вода

Ручек: 12:30 до 14:00 часот - 3 типа салати, супа, голем избор од месни и вегетеријански предјадења, сезонско овошје, домашни колачиња, леб, бугарски алкохол, наливно пиво и вино, кафе, чај, сок, минерална вода

Попладневна ужина: 16:00 до 17:00 часот - Слатки и крекери, бугарски алкохол, наливно пиво и вино, кафе, чај, сок, минерална вода

Вечера: 19:00 до 21:30 часот - Секоја вечер различна порција од различна интернационална кујна, Cooking Show, 3 типа салати, скара – при погодно време во градината, разни видови месо и вегетеријанска храна, десерти, овошје, леб, бугарски алкохол, наливно пиво и вино, кафе, чај, сок, минерална вода

Хотелот Casa Karina (3*) се наоѓа во подножјето на планината Пирин во еден од најубавите ски ресорти- Банско. Casa Karina е на завидна локација, на само 100 метри од гондолата и на 20 минути пешачење од центарот на Банско. Хотелот е отворен преку целата година и овозможува да уживате во незаборавен одмор во секој период од годината.

Соби и апартмани

Хотелот се состои од две згради со вкупно 267 кревети - во една од зградите се наоѓаат удобни апартмани, а во другата има луксузни двокреветни соби.  Двете згради од хотелот се споени заедно со рецепција која ги услужува гостите од двете згради на хотелот.

Зградата со апартманите има 14 студија, 28 апартмани со една спална и 22 апартмани со две спални кои се целосно опремени со се што е потребно за еден фамилијарен одмор. Речиси сите апартмани имаат бањи и кујни. Некои од нив имаат прекрасен поглед на планината Пирин и Рила, додека пак  другите имаат поглед на градот. Другиот дел од хотелот се состои од 54 луксузно опремени двокреветни соби кои се наоѓаат на 4-ти кат. Во секоја соба има француски кревети, гардеробер, огледало и масичка, радијатори, мини бар, телевизор и тепих. Голем дел од собите се со поглед на планина или поглед на градот.

За деца

За најмалите гости, хотелот има забавно детско катче каде што децата заедно со родителите може да си играат и уживаат во одморот.

За бизнис настани

Хотелот Casa Karina има модерна конференциска сала со 100-120 места погодна за семинари, конференции, тренинзи или други настани.

Ресторан и бар

Хотелот има луксузен ресторан со 230 места со летна градина и скара како и лоби бар со 20 места.

Спа центар и базен

Во хотелот има внатрешен базен со температура на водата од 28-29 С’, сауна, парна бања, турска бања, зона за релаксирање, фитнес и солариум.

Интернет, паркинг и место за багаж и скии

Во секоја хотелска соба, апартман, конференциска сала, лоби бар и ресторан има бесплатно wi-fi и подземен паркинг простор со лифт до хотелот. Хотелот располага со простор за чување на ски опрема или багаж.

Дополнителни активности

Хотел Casa Karina има билијард, електронски игри и маса за тенис. Нашиот тим секогаш е подготвен да им помогне и ги советува нашите гости како можат најдобро да уживаат во нивниот одмор. Организираме екскурзии, пикник, прошетки до историските и културните знаменитости на градот Банско, најмување на учител по скијање и ски опрема, јавање коњи, рафтинг, возење ATV и се друго што може да ве забавува и релаксира.

Услуга

Тимот на хотел Casa Karina со својот професионализам и насмевки ќе овозможи се што е потребно за гостите да имаат прекрасен одмор.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.