Прекрасен престој во Банско (Април - Мај)! 30% попуст на ноќевање на база All Inclusive + користење на СПА центарот во сместување по избор во Casa Karina 4* во вредност од 2303 ден. (37 еur) по цена од 1612 ден. (26 еур)

РАСПРОДАДЕНО

Прекрасен престој во Банско (Април - Мај)! 30% попуст на ноќевање на база All Inclusive + користење на СПА центарот во сместување по избор во Casa Karina 4* во вредност од 2303 ден. (37 еur) по цена од 1612 ден. (26 еур)

Цена

1,612 ден..

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

2,303 ден..

Попуст

30%

Заштеда

691 ден..

Купени : 70

 • 5 Kralev dvor Bansko, Bulgaria (България), 2770

 • +359 885 846 816; +359 884 519 400

 • info@bansko-casakarina.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • Ноќевање на база All Inclusive (појадок, ручек, вечера и ужинка)
 • Користење на внатрешен базен, парна бања, сауна и фитнес 
 • Oтворен паркинг со ограничени места
 • Бесплатно WiFi
 • Хотелско осигурување, туристичка такса

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.04.2018 до 31.05.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Понудата не важи за Велигден од 05.04 - 10.04.2018
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот за слободни соби на телефон или e-mail.
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • Сместувањето е во двокреветна соба или студио со тераса
 • Во двокреветна соба може да се сместат 2 возрасни + 2 деца на дополнително легло или 2 возрасни + 1 возрасен на дополнително легло
 • Во студио може да се сместат 2 возрасни + едно 1 дете на дополнително легло
 • Во едноспален апартман може да се сместат 2 возрасни + 1 возрасен или 1 дете на дополнително легло
 • Во двоспален апартман може да се сместат 4 возрасни + 1 возрасен или 2 деца до 11.99 год. на дополнително легло
 • Доплати:
 • За деца до 5.99 години е бесплатно
 • За дете од 6 до 11.99 години е потребна доплата од 16 еур. на дополнителен и 17 еур. на редовен кревет за All Incl. ноќевање
 • За трето возрасно лице е потребна доплата од 21 еур. на дополнителен кревет за Аll Incl. ноќевање
 • За single сместување потребна е доплата од 13 еур.
 • За сместување во едноспален или двоспален апартман, потребна е доплата од 5 eур. на ден
 • За користење на бебешко креветче е потребна доплата од 3 еур.
 • За користење на затворен паркинг со видео надзор се доплаќа 5 еур. од ден. (за 24 часа)
 • За користење на бањарка се доплаќа 3 еур. од ден и 15 еур. депозит
 • За домашни миленици до 5кг се доплаќа 5 eур. на ден
 • Сите доплати се вршат во хотелот на рецепција
 • Најавување во хотелот е во 14:00 часот, а одјавување е во 12:00 часот
 • Храната и пијалоците за програмата All Inclusive се валидни само во основниот ресторан на хотелот
 • Храната и пијалоците се валидни само во основниот ресторан на хотелот
 • Доколку има помалку од 20 гости во хотелот, оброците се според мени
 • All Inclusive програмата започнува со попладнвена закуска, а завршува со ручек
 • Во хотелот не се служи алкохол на лица под 18 год.
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку не го искористите ваучерот најдоцна до предвидениот рок истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат. 

Опис

ПРОГРАМА ALL INCLUSIVЕ

Појадок: 08:00 - 10:00 ч.

Корнфлекс, мусли, кравјо сирење, кашкавал, шунка, виршли, сувомеснати производи, маслинки, краставици, кисело млеко, пресно млеко, маслини, пржени и варени јајца, мини корасани, пржени лепчиња, баница со сирење, мекици, слатко, мед, овошје, леб, кафе, чај, сок, минерална вода.

РУЧЕК: 12:30 - 14:00 ч.

3 вида салати, супа, готвени јадења од месо и без месо, овошје и зелнчук, домашни слатки, леб, бугарски алкохол, наливно вино, пиво, кафе, чај, сок, минерална вода

ПО РУЧЕКОТ: 16.00 - 17.00 ч.

Мали слатки и соленки, бугарски алкохол, наливно вино, пиво, кафе, чај, сок, минерална вода.

ВЕЧЕРА: 19.00 - 21.30 ч.

Секоја вечер различни готвени интернационални  јадења, 3 вида салати, скара, различни видови готвени јадења со месо и без, десeрти, овошје, леб, бугарски алкохол, наливно вино, пиво, кафе, чај, сок, минерална вода.

Соби и апартмани

Хотелот се состои од две згради со вкупно 267 кревети - во една од зградите се наоѓаат удобни апартмани, а во другата има луксузни двокреветни соби.  Двете згради од хотелот се споени заедно со рецепција која ги услужува гостите од двете згради на хотелот.

Зградата со апартманите има 14 студија, 28 апартмани со една спална и 22 апартмани со две спални кои се целосно опремени со се што е потребно за еден фамилијарен одмор. Речиси сите апартмани имаат бањи и кујни. Некои од нив имаат прекрасен поглед на планината Пирин и Рила, додека пак  другите имаат поглед на градот. Другиот дел од хотелот се состои од 54 луксузно опремени двокреветни соби кои се наоѓаат на 4-ти кат. Во секоја соба има француски кревети, гардеробер, огледало и масичка, радијатори, мини бар, телевизор и тепих. Голем дел од собите се со поглед на планина или поглед на градот.

 • За деца - За најмалите гости, хотелот има забавно детско катче каде што децата заедно со родителите може да си играат и уживаат во одморот.
 • За бизнис настани - Хотелот Casa Karina има модерна конференциска сала со 100-120 места погодна за семинари, конференции, тренинзи или други настани.
 • Ресторан и бар - Хотелот има луксузен ресторан со 230 места со летна градина и скара како и лоби бар со 20 места.
 • Спа центар и базен - Во хотелот има внатрешен базен со температура на водата од 28-29 С’, сауна, парна бања, турска бања, зона за релаксирање, фитнес и солариум.
 • Интернет, паркинг и место за багаж и скии

Во секоја хотелска соба, апартман, конференциска сала, лоби бар и ресторан има бесплатно wi-fi и подземен паркинг простор со лифт до хотелот. Хотелот располага со простор за чување на ски опрема или багаж.

Дополнителни активности

Хотел Casa Karina има билијард, електронски игри и маса за тенис. Нашиот тим секогаш е подготвен да им помогне и ги советува нашите гости како можат најдобро да уживаат во нивниот одмор. Организираме екскурзии, пикник, прошетки до историските и културните знаменитости на градот Банско, најмување на учител по скијање и ски опрема, јавање коњи, рафтинг, возење ATV и се друго што може да ве забавува и релаксира.

Услуга

Тимот на хотел Casa Karina со својот професионализам и насмевки ќе овозможи се што е потребно за гостите да имаат прекрасен одмор.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ