Доживејте нова зимска приказна во Банско (01.12.2019 - 21.03.2020)! До 28% попуст на ноќевање со појадок и вечера + користење на СПА центарот во термин по избор во Casa Karina 4*

Цена од

2108 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2914 ден.

Попуст

28%

Заштеда

806 ден.

Купени: 44

 • 5 Kralev dvor

  Одведи ме таму

  +359 884 519 400

  info@bansko-casakarina.com

Добивате

Понудата е по лице за HB ноќевање во термин по избор

Опции на понудата:

HB ноќевање (Декември и Март) 2,914 ден. (47 еур)
2,108 ден. (34 еур)
HB ноќевање (Јануари и Фебруари) 3,534 ден. (57 еур)
2,728 ден. (44 еур)

Во понудата е вклучено:

 • Едно ноќевање со појадок и вечера (HB ноќевање)
 • Користење на СПА центарот (внатрешен базен, лежалки, фитнес, сауна, парна бања)
 • Сместување по избор: двокреветна соба, студио, апартман со една или две спални 
 • Детско катче со анимации
 • Бесплатен интернет
 • Хотелско осигурување и туристичка такса

*Понудата не важи за следните термини: 08.12.2019, 24.12.2019, 25.12.2019, 31.12.2018 и 08.03.2020 год.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.12.2019 до 21.03.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот за слободни соби на телефон или e-mail.
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • Понудата не важи за следните термини: 08.12.2019, 24.12.2019, 25.12.2019, 31.12.2018 и 08.03.2020 год.
 • Сместувањето е во двокреветна соба, студио или апартман со една или две спални во зависност од бројот на лица
 • Во двокреветна соба може да се сместат 2 возрасни + 2 деца на дополнително легло 
 • Во студио може да се сместат 2 возрасни + едно 1 дете до 4 години на дополнително легло
 • Во едноспален апартман може да се сместат 2 возрасни + 1 возрасно лице или 1 дете до 11.99 г. на дополнително легло
 • Во двоспален апартман може да се сместат 4 возрасни + 1 возрасно лице или 2 деца до 11.99 г. на дополнително легло
 • Доплати:
 • За деца до 3.99 години е бесплатно
 • За дете од 4 до 11.99 години е потребна доплата од 20 еур на дополнителен и 22 еур на редовен кревет за едно HB ноќевање
 • За трето возрасно лице е потребна доплата од 28 еур на дополнителен кревет за едно HB ноќевање
 • За single сместување потребна е доплата од 20 еур 
 • За сместување во еднособен, двособен апартман или лукс студио - доплата од 15 € на ден по соба
 • За користење на бебешко креветче е потребна доплата од 3 еур
 • За користење на затворен паркинг со видео надзор се доплаќа 6 еур од ден. (за 24 часа)
 • За користење на бањарка се доплаќа 3 еур од ден и 15 еур депозит
 • Сите доплати се вршат во хотелот на рецепција
 • HB програмата започнува со вечера, а завршува со појадок
 • Најавување во хотелот е во 14:00 часот, а одјавување е во 12:00 часот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку има помалку од 20 гости во хотелот, оброците се според претходно одредено мени
 • Храната и пијалоците се валидни само во основниот ресторан на хотелот
 • Во хотелот не се служи алкохол на лица под 18 год.
 • Доколку не го искористите ваучерот најдоцна до предвидениот рок истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат. 

Опис

HB програма:

Појадок: 07:30 до 10:00 часот - Корнфлекс, мусли, сирење, кашкавал, шунка, колбаси, салама, маслинки, домати, краставици, јогурт, млеко, кајгана, варени јајца, француски тост, мини кроасани, намаз, торти, џем, мед, путер, сезонски овошја, леб, кафе, чај, сок, минерална вода

Вечера: 19 до 21:30 часот - Секоја вечер различна порција од различна интернационална кујна, 3 типа салати, скара – при погодно време во градината, разни видови месо и вегетеријанска храна, десерти, овошје, леб.

Хотелот Casa Karina (4*) се наоѓа во подножјето на планината Пирин во еден од најубавите ски ресорти- Банско. Casa Karina е на завидна локација, на само 100 метри од гондолата и на 20 минути пешачење од центарот на Банско. Хотелот е отворен преку целата година и овозможува да уживате во незаборавен одмор во секој период од годината.

Соби и апартмани

Хотелот се состои од две згради со вкупно 267 кревети - во една од зградите се наоѓаат удобни апартмани, а во другата има луксузни двокреветни соби.  Двете згради од хотелот се споени заедно со рецепција која ги услужува гостите од двете згради на хотелот.

Зградата со апартманите има 14 студија, 28 апартмани со една спална и 22 апартмани со две спални кои се целосно опремени со се што е потребно за еден фамилијарен одмор. Речиси сите апартмани имаат бањи и кујни. Некои од нив имаат прекрасен поглед на планината Пирин и Рила, додека пак  другите имаат поглед на градот. Другиот дел од хотелот се состои од 54 луксузно опремени двокреветни соби кои се наоѓаат на 4-ти кат. Во секоја соба има француски кревети, гардеробер, огледало и масичка, радијатори, мини бар, телевизор и тепих. Голем дел од собите се со поглед на планина или поглед на градот.

 • За деца - За најмалите гости, хотелот има забавно детско катче каде што децата заедно со родителите може да си играат и уживаат во одморот.
 • За бизнис настани - Хотелот Casa Karina има модерна конференциска сала со 100-120 места погодна за семинари, конференции, тренинзи или други настани.
 • Ресторан и бар - Хотелот има луксузен ресторан со 230 места со летна градина и скара како и лоби бар со 20 места.
 • Спа центар и базен - Во хотелот има внатрешен базен со температура на водата од 28-29 С’, сауна, парна бања, турска бања, зона за релаксирање, фитнес и солариум.
 • Интернет, паркинг и место за багаж и скии

Во секоја хотелска соба, апартман, конференциска сала, лоби бар и ресторан има бесплатно wi-fi и подземен паркинг простор со лифт до хотелот. Хотелот располага со простор за чување на ски опрема или багаж.

Дополнителни активности

Хотел Casa Karina има билијард, електронски игри и маса за тенис. Нашиот тим секогаш е подготвен да им помогне и ги советува нашите гости како можат најдобро да уживаат во нивниот одмор. Организираме екскурзии, пикник, прошетки до историските и културните знаменитости на градот Банско, најмување на учител по скијање и ски опрема, јавање коњи, рафтинг, возење ATV и се друго што може да ве забавува и релаксира.

Услуга

Тимот на хотел Casa Karina со својот професионализам и насмевки ќе овозможи се што е потребно за гостите да имаат прекрасен одмор.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.