75% попуст на целосен интензивен двомесечен курс по англиски или германски јазик од "Момент Мал" во вредност од 3000 ден. по цена од 750 ден.

РАСПРОДАДЕНО

75% попуст на целосен интензивен двомесечен курс по англиски или германски јазик од "Момент Мал" во вредност од 3000 ден. по цена од 750 ден.

Цена

750 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

3,000 ден.

Попуст

75%

Заштеда

2,250 ден.

Купени : 7

 • ул.„Ѓорѓи Сугаре“ бр. 2/10 Кисела Вода (во зградата до Тинекс, последен деловен простор од задната страна) Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 071 238 754

 • momentmal33@yahoo.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 12:00 - 16:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Целосен интензивен двомесечен курс по англиски или германски јазик

 • Интензитет на курсот: 16 термини по 60 мин. (2x неделно)
 • Купонот важи за нивоата А1.1 и А1.2 по германски јазик и за нивоата А1, А2, Б1, Б2 по англиски јазик
 • Почеток на курсот: по 23 јануари во договор со Момент Мал

Услови

 • Купонот може да се искористи од 24.12.2016 до 28.02.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Интензивните курсеви се приспособуваат според вашите потреби
 • Почетокот на курсот е по 23 јануари во договор со Момент Мал
 • Купонот важи само за нови слушатели кои не посетувале настава или искористиле купон во Момент Мал
 • Веднаш по купувањето на купонот потребно е да се јавите за закажување на место во групата
 • За сите дополнителни информации јавете се на телефон или контактирајте не по е-mail
 • Едно лице може да купи еден купон за себе и неограничено за пријатели 
 • Доколку не го знаете степенот за слушање на настава, потребно е да се консултирате со училиштето за дополнително тестирање

Опис

Центарот за превод и едукација по странски јазици Момент мал е отворен во мај 2006 год. и веќе осум години успешно работи, вршејќи ги следниве видови услуги:

 • стручни и судски преводи од голем број светски јазици на македонски јазик и обратно,
 • преводи од странски на странски јазик, стручно читање,
 • лектура на текст,
 • консекутивен и симултан превод (толкување),
 • обуки за преведувачи за писмен превод и толкување

Програми за англиски јазик - Fairyland, Welcome, Play Time и многу други.

Програмите се за деца од предучилишна возраст со која малите ученици влегуваат во светот на фантазијата и авантурите и учењето за нив станува поинакво и вредно искуство.

Курсот е главно насочен на вештините зборување и слушање, истовремено развивајќи ги моторните вештини на децата преку различните активности кои му претходат на читањето и пишувањето. Програмата, исто така, им овозможува на децата да ја изразат својата креативност. Оваа најсовремена програма нуди интересни дијалози, претставување на зборовите преку флешкарти и постери, прекрасни песнички, ненаметливо вежбање на сите четири вештини, креативни активности и проекти, работна тетратка со интересни активности и налепници кои им се омилени на децата, CD со целосна драматизација на материјалот и DVD, куклен театар со прекрасните ликови.

Оваа програма нуди пријатен и забавен почеток на изучувањето на англискиот јазик со која децата учат и се забавуваат. Покрај основната програма се користат и многу дополнителни аудио-визуелни материјали и голем број на активности за зголемување на креативноста на детето и создавање на љубов кон англискиот јазик. За секој празник (Нова година, Божиќ, Велигден, денот на мајката) предвидени се дополнителни активности, преку кои децата ќе научат нови зборови и ќе се забавуваат.

Германски јазик

За германски јазик се користи програма изработена од Момент мал со работни листови за различен вид вокабулар, презентиран преку игра и забава. Исто така, се изучуваат голем број на германски песнички за деца, соодветни на возраста.

Момент мал исто така организира:

 • Јазична игротека за деца од 4 до 6 години
 • Курсеви за основци, средношколци и студенти
 • Курсеви за возрасни
 • Курсеви специјализирани според вашите потреби
 • Индивидуална настава
 • Подготвителна настава за FCE, CAE, CPE, TOEFL, IELTS
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ