Разубавете се во Celsius! До 63% попуст на пакет по избор: третмани за лице, релакс масажа, шишање + маска + фенирање, педикир, 5 третмани криолиполиза или 5 антицелулитни масажи + 5 боди врапинг од Celsius Beauty Salon

Цена од

349 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

700 ден.

Попуст

50%

Заштеда

351 ден.

Купени: 63

 • Љубљанска 6 (локал 2), Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  070 382 205

Добивате

Опции на понудата:

Биолошки третман за чистење на лице + 2 маски за лице 1,500 ден. 690 ден.
Третман за лице со микродермоабразија 1,200 ден. 599 ден.
Релакс масажа на цело тело (времетраење: 1 час) 1,200 ден. 599 ден.
Шишање + маска + фенирање 1,000 ден. 499 ден.
Педикир + пилинг + масажа на стапала 700 ден. 349 ден.
5 третмани криолиполизa за телo 6,000 ден. 2,990 ден.
5 антицелулитни масажи + 5 боди врапинг 4,000 ден. 1,490 ден.

*Подетално за третманите може да погледнете во делот Опис

Услови

 • Купонот може да се искористи од 21.02.2020 до 15.05.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата е наменета само за жени!

Опис

Beauty salon Celsius е современ центар за убавина каде може да се релаксирате, разубавите уживајќи во опуштена атмосфера.

Биолошки третман на лице кој е наменет за сите типови на кожа. Биолошкиот третман е многу едноставен, безбеден, ефикасен и многу пријатен. Овој третман подразбира чистење, потхранување и хидратација на кожата и истиот вклучува:

 • Clean up со млеко за чистење
 • Clean up со тоник
 • Clean up со пена за чистење
 • Пилинг и парење на лицето со вапазон
 • Отстранување на црнки
 • Маска за затворање на порите
 • Завршна маска за освежување на лице + серум за околу очи и усни (зависно од типот и видот на кожата)

Крајниот резултат е подмладена, сјајна и здрава кожа.

Микродермоабразија е третман кој  со блага и неагресивна метода доведува до отстранување на површинскиот слој на кожата.Тоа е процес кој овозможува стимулација на колагенот и го забрзува растот на нови клетки во подлабокиот слој на епидермот.Микродермоабразијата се применува и е многу  успешна кај сите типови на кожа.Кожата ја прави мазна,ги намалува борите и ја редуцира површинската хиперпигментација.Третманот потпомага во зголемување на микро циркулација во кожата и го подобрува преносот на кислород и хранливи материи во клетките.Ги стимулира клетките во дермисот и епидермисот,што го зголемува создавањето на колаген.

Овој третман посебно се препорачува доколку имате:

 • атрофирана и остарена кожа каја ја изгубила еластичноста
 • старчки пеги, пигментни регии и флеки
 • активни акни
 • стрии
 • кај плитки или длабоки бори
 • кај проширени пори
 • кај лузни на лице и тело

Kласичната масажа во основа е масажа која ја нарекуваат релкас или реклаксирачка масажа. Се изведува по целото тело, по избор може да биде општа или парцијална. Парцијалната се одвива на одреден дел на телото. Со релакс масажата се подобрува циркулацијата, која овозможува подобар проток на кислород низ вашето тело. Класичната или релакс масажата ве релаксира, опушта и доведува до нормализирање на работата на срцето, дишењето и крвниот притисок. Најдобра за ослободување од стресот.

Фризерските услуги се обавуваат со целосна палета на препратите на Revlon и Wella.

Педикирот е трeтман за нега на стапалата. Со редовен педикир се одржува личната хигиена и се добива убав негуван изглед на стапалата, притоа спречува различни деформитети и болести карактеристични за стапалата. Во текот на третманот се отстрануваат сите задебелени и мртви ќелии од површината на кожата, се користи уље, лосион или парафински восок во зависност од третманот. Масажата на стапалата е дел од третманот. Големиот избор на лак и гел лак, ќе го даде крајниот резултат на убаво негувано стaпало.

Повеќе од видливи резултати,по само еден третман со криолиполиза која што успешно ги отстранува локализираните масни наслаги од проблематичните регии на телото со процес на интензивно ладење на масното ткиво. Криолиполиза за трајно отстранување на масните наслаги.
Најефикасна и современа метода за елиминација на масни наслаги до 25% од еден третман. Без диети, вежби и слични обиди, намалете ги масните наслаги.
Ремоделирајте ја својата фигура со светски познатата метода. Во прашање е иновативна, неинвазивна и безболна нехируршка метода која успешно ги отстранува локализираните масни наслаги од проблематичните регии на телото со процес на интензивно ладење на масното ткиво. Криолиполизата дава одлични резултати и кај женската, и кај машката популација.
Во зависност од метаболизмот, степенот на физичка активност и исхраната, во процесот на криолиполиза клиентот губи од 3-8 cm.

Антицелулитната масажа е природен, ефикасен и пријатен начин за намалување и елиминирање на целулитот, или акумулираната маст што ја прави вашата кожа нерамна, збрчкана и полна со грутки. За време на масажата, се користат разни техники на притисок за да се скршат мастите и да се даде мазен изглед на кожата.
За време на третманот, поткожното ткиво се загрева, кое се третира и се зголемува циркулацијата, или протокот на крв.Антицелулитната масажа е единствениот начин да се ослободите од  целулитот кој не вклучува скапи и инвазивни интервенции и неприродни процедури.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.