За комплетно релаксирање и уживање! 61% попуст на антистрес третман (релакс масажа, музикотерапија и електротерапија) во Центар за физикална и кинезитерапија Laser Med во вредност од 1000 ден. по цена од 390 ден.

РАСПРОДАДЕНО

За комплетно релаксирање и уживање! 61% попуст на антистрес третман (релакс масажа, музикотерапија и електротерапија) во Центар за физикална и кинезитерапија Laser Med во вредност од 1000 ден. по цена од 390 ден.

Цена

390 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,000 ден.

Попуст

61%

Заштеда

610 ден.

Купени : 22

 • ул. Владимир Комаров 20/4 нас. Аеродром Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • (02)24 66 021, 070 338 754

 • laser_med@yahoo.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 10:00 - 20:00

Добивате

Антистрес третман (времетраење 60 мин.)

 • релаксирачка масажа по рефлексни точки на телото
 • компјутеризирана електро терапија
 • музикотерапија (со слушалки и специјална музика)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 13.03.2018 до 28.04.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата важи и за мажи и за жени

Опис

Анти стрес терапија или психо - физио - неуростимулација се применува со користење на апаратура со најнапредна технологија, применувајќи принципи од физиологија и психологија, при што се модифицираат и менуваат физичките и психичките одговори кои ги дава организмот со цел да се постигне сеопфатно подобрување.

Се делува на централниот, периферниот и автономниот нервен систем како и на нервните мрежи и структури кои одговараат и интервенираат на контрола на умот. Компјутеризираните програми на апаратурата се со докажана сигурност и овозможуваат прогресивна релаксација.

Клиентите при примена на терапијата се удобно сместени на кревети, при што воедно им се применува и аудио – музикотерапија, така што им се овозможува да се излекуваат од својот стрес, опсесија, непријатности и тн.

Протоколите и програмите, со кои се работи се со апсолутна прецизност и вклучуваат: одредена нервна стимулација, техники за релаксација, одговор на релаксација, длабоки масажи и техники базирани на следење на нервната фреквенција, кои успеваат со терапијата да ги сменат сензациите на клиентите, перцепциите и нивниот тек.

Доведуваат до деактивација на левата хемисфера на мозокот (свесниот ум) и пренесување на контролата на десната хемисфера (потсвеста), менувајќи и создавајќи нови специфични условни рефлекси (Павлов), кои му дозволуваат на клиентот полесна контрола врз неговите проблеми и подобрување на неговиот организам, преку техниките за длабока релаксација, константен сон, отстранување на болката, контролирање во стресни ситуации, зголемување на самодовербата, намалување на вознемиреноста и владеење со емоциите и загриженоста.

Индикации:

 • Пореметување на сонот
 • Вознемиреност
 • Опсесија
 • Депресија
 • Обеситас, анорексија, булимија
 • Пострауматски стрес
 • Ноќно мокрење
 • Подобрување на состојбата на кожата (херпес)
 • Програми за контрола на хронична болка
 • Терапии за зависници од тутун
 • Фобии
 • Зголемување на самодовербата
 • Подобрување на климактерични тегоби
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ