За целосно уживање! 68% попуст масажа на лице, раце и грб со ароматични масла од познатиот интернационален бренд Doctor’s во Центар за физикална и кинезитерапија Laser Med во вредност од 1200 ден. по цена од 390 ден.

РАСПРОДАДЕНО

За целосно уживање! 68% попуст масажа на лице, раце и грб со ароматични масла од познатиот интернационален бренд Doctor’s во Центар за физикална и кинезитерапија Laser Med во вредност од 1200 ден. по цена од 390 ден.

Цена

390 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,200 ден.

Попуст

68%

Заштеда

810 ден.

Купени : 12

 • ул. Методија Шаторов - Шарло бр.15/1-10, Аеродром, Скопје (зад Тобако 2, спроти Ресторанот Equilibrium) Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • (02)24 66 021, 070 338 754

 • laser_med@yahoo.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 10:00 - 20:00

Добивате

Масажа на лице, раце и грб со ароматични масла од познатиот интернационален бренд Doctor’s

*Третманот е во времетраење од 30 минути


Услови

 • Купонот може да се искористи од 29.11.2018 до 22.02.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

Секојдневно нашето тело е експонирано и трпи големи оптеретувања. Оптеретувањата можат да бидат проследени со болки и напнатости кои се јавуват како резултат на неправилно седење или долготрајно стоење. Болката и напнатоста кои се јавуват преставуваат непријатност за целиот организам и во зависност од причината болинот синдром може да биде од краткотраен или долготраен карактер.

Краткотрајната болка и напнатоста се последица на моменталниот замор или оптеретувањето, додека долготрајната болка и чувството на напнатост можат да бидат последица на озбилни здравствени проблеми како што се ишиас, дискус хернија и слични други состојби. Во зависност од причинителот на болката, но и од напнатоста траба да се практикува масажата на телото.
Зошто е потребно да се разликуват причинителите на болката и напнатоста во телото пред почетокот на масажата? Нa прво место, пред да почнеме со масажата, потребно е да се запознаеме со причината на болката или напнатоста, од причина што болката може да биде предизвикана од сериозни
здравствени заболувања како проекција на болка на одредени органи затоа масажата треба да биде исклучиво професионална изведена од стручно лице. Со нестручно масирање може да се предизвикаат дополнитени болки и компликации.

Улога на ароматично масло во масажата
Ароматичното масло делува опојно и смирувачки на нашето тело. Го зацврснува сонот ги намалува болките и грчевите во нашето тело. Исто така аромомасажата го подобрува расположението, помага во намалувањето на напнатоста, акзиозноста и чувството на
депресија.
Како се острануваат напнатостите и болките? Кога е во прашање моментална болка и чувство на напнатост, масажата треба да се изведува со внимателни движења, обидувајќи се да се пронајдат точките и зоните на грбот кои се под спазам, односно кога има грчење на мускулатурата. Тие точки и зони
предизвикуват болка и напнатост и потребно е да се опуштат со масажата. Спазамот се опушта со умерен јак притисок. Масирањеато не треба да биде прегрубо и не треба да се масират зоните на пршлените.

Корисни ефекти на масажата

 • Елиминација на стресот
 • Отстранување на болка
 • Психичко опуштање
 • Подобрување на држењето на телото
 • Забрзување на циркулацијата
 • Намалување на крвниот притисок
 • Опуштање на мукулното ткиво
 • Зголемувањето на подвижноста и флексибилноста на зглобовите
 • Поквалитетно и подлабоко дишење
 • Јакнење на имунитетот
 • Поттикнување на самоизлекување
 • Благотворно влијание на нервниот систем
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ