39% попуст на медицински третман: медицинска масажа, купинг терапија, dry kneedle, електротерапија и мобилизација или медицинска масажа по избор во Центар за физиотерапија Ластовица во вредност од 800 ден. по цена од 490 ден.

РАСПРОДАДЕНО

39% попуст на медицински третман: медицинска масажа, купинг терапија, dry kneedle, електротерапија и мобилизација или медицинска масажа по избор во Центар за физиотерапија Ластовица во вредност од 800 ден. по цена од 490 ден.

Цена

490 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

800 ден.

Попуст

39%

Заштеда

310 ден.

Купени : 5

 • Бул. Асном бр. 60/2-2 1000 Скопје, Македонија

 • 076 660 245

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 10:00 - 21:00

Добивате

Пакет по избор:

 • Медицински третман (медицинска масажа, купинг терапија, Dry kneedle - техника слична на акупунктура, електротерапија и мобилизација во времетрање од 50 мин.) , цена: 800 ден. 490 ден.
 • Медицинска масажа (масажа на целото тело и dry kneedle во времетрање од 50 мин.), цена: 800 ден. 490 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 27.11.2018 до 30.01.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата важи за мажи и жени

Опис

Доколку имате болки во вратот, грбот, половината и имате тешкотии со одот, трнење на рацете и нозете, спондилози, дископатии,дискусхернии, сколиози и слично побарајте не и изберете си еден од двата пакета.

Масажата е мануелна техника, која вклучува гладење, лупкање, гмечење, вибрации и слично. Има улога да ја подобри циркулацијата, да ги отвори порите на кожата за полесно исфрлање на мртвите келии а воедно го регенерира и опушта мускулот.

Купинг терапија е древна кинеска метода која со аплицирање на стаклени вентузи доаѓа до вакуумирање и ослободување на приклештените нерви, а воедно и на локално ниво ја подобрува циркулацијата и е одлична за дископатии и спондилози

Dry kneedle е техника како акупунктурата со боцкање со игли по акупресурните точки кој имаат улога да ја намалат болката

Електротерапија (Т:Е:Н:С) прави електро нервна стимулација која има улога за регенерација и намалување на болката

Мобилизација е техника која има слични потези како киропрактиката само што движењата се побавни и безболни. Имаат за цел мобилизација на мускулот.

Центар за Физиотерапија Ластовица (Во склоп на добро познатата Асоцијација Ластовица) со најсовремена апаратура и помагала нуди третмани за неподвижни и тешко подвижни особи, како и деца со посебни потреби кои имаат проблеми со одот или пак се целосно неподвижни.

Покрај тоа нудиме и Медицински третмани за лица кој кои патат од: спондилоза, дископатија, дискусхернија, ишиалгии, брахиалгии, болки во грбот, трнење на нозете и рацете. Третманот вклучува Т.Е.Н.С, парафин, вендузи, солукс лампа, масажа, мобилизација, тракција и П.Н.Ф.

Третманот е достапен за сите возрасти (пожелно е со себе да понесете рентген снимка) а воедно се избегнува зрачење на телото како при третман во секојдневните физикални ординации. Во центарот ќе ви стои на располагање стручен медицински кадар „Дипломирани Физиотерапевти“, со работно искуство.

Центарот нуди и разни видови на масажи: релакс масажа, медицинска масажа, спортска масажа, ароматична масажа и сл.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ