39% попуст на медицински третман: медицинска масажа, купинг терапија, dry kneedle, електротерапија и мобилизација или медицинска масажа по избор во Центар за физиотерапија Ластовица во вредност од 800 ден. по цена од 490 ден.

РАСПРОДАДЕНО

39% попуст на медицински третман: медицинска масажа, купинг терапија, dry kneedle, електротерапија и мобилизација или медицинска масажа по избор во Центар за физиотерапија Ластовица во вредност од 800 ден. по цена од 490 ден.

Цена

490 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

800 ден.

Попуст

39%

Заштеда

310 ден.

Купени : 5

 • Бул. Асном бр. 60/2-2 1000 Скопје, Македонија

 • 076 660 245

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 10:00 - 21:00

Добивате

Пакет по избор:

 • Медицински третман (медицинска масажа, купинг терапија, Dry kneedle - техника слична на акупунктура, електротерапија и мобилизација во времетрање од 50 мин.) , цена: 800 ден. 490 ден.
 • Медицинска масажа (масажа на целото тело и dry kneedle во времетрање од 50 мин.), цена: 800 ден. 490 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 27.11.2018 до 30.01.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата важи за мажи и жени

Опис

Доколку имате болки во вратот, грбот, половината и имате тешкотии со одот, трнење на рацете и нозете, спондилози, дископатии,дискусхернии, сколиози и слично побарајте не и изберете си еден од двата пакета.

Масажата е мануелна техника, која вклучува гладење, лупкање, гмечење, вибрации и слично. Има улога да ја подобри циркулацијата, да ги отвори порите на кожата за полесно исфрлање на мртвите келии а воедно го регенерира и опушта мускулот.

Купинг терапија е древна кинеска метода која со аплицирање на стаклени вентузи доаѓа до вакуумирање и ослободување на приклештените нерви, а воедно и на локално ниво ја подобрува циркулацијата и е одлична за дископатии и спондилози

Dry kneedle е техника како акупунктурата со боцкање со игли по акупресурните точки кој имаат улога да ја намалат болката

Електротерапија (Т:Е:Н:С) прави електро нервна стимулација која има улога за регенерација и намалување на болката

Мобилизација е техника која има слични потези како киропрактиката само што движењата се побавни и безболни. Имаат за цел мобилизација на мускулот.

Центар за Физиотерапија Ластовица (Во склоп на добро познатата Асоцијација Ластовица) со најсовремена апаратура и помагала нуди третмани за неподвижни и тешко подвижни особи, како и деца со посебни потреби кои имаат проблеми со одот или пак се целосно неподвижни.

Покрај тоа нудиме и Медицински третмани за лица кој кои патат од: спондилоза, дископатија, дискусхернија, ишиалгии, брахиалгии, болки во грбот, трнење на нозете и рацете. Третманот вклучува Т.Е.Н.С, парафин, вендузи, солукс лампа, масажа, мобилизација, тракција и П.Н.Ф.

Третманот е достапен за сите возрасти (пожелно е со себе да понесете рентген снимка) а воедно се избегнува зрачење на телото како при третман во секојдневните физикални ординации. Во центарот ќе ви стои на располагање стручен медицински кадар „Дипломирани Физиотерапевти“, со работно искуство.

Центарот нуди и разни видови на масажи: релакс масажа, медицинска масажа, спортска масажа, ароматична масажа и сл.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ