51% попуст на промена и балансирање + полнење со азот на 4 пневматици од Ceres во вредност од 1000 ден. по цена од 490 ден.

Вредност

1000 ден.

Попуст

51%

Заштеда

510 ден.

Купени: 308

 • Ул. Борис Трајковски кај Цементара

  Одведи ме таму

  2457-280; 2457-281

  ceresmk@yahoo.com

Добивате

 • Промена на пневматици
 • Балансирање на пневматици
 • Полнење со азот на 4 пневматици

*Напомена: За возила со гуми со димензии со и над 17" потребни се 2 купони

*Напомена: За комби возила и возила со run-flat гуми потребни се 2 купони

Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.03.2019 до 30.03.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација.
 • За гуми со димензии со и над 17" потребно е да купите 2 купони
 • За комби возила и возила со run-flat гуми потребни се 2 купони

Опис

Церес Дооел е основана во април 1997 од страна на Нановски Роберт како претпријатие за увоз, трговија и дистрибуција на пневматици. Од самото свое основање Церес е авторизиран увозник и дилер на италјанските пневматици Pirelli за македонскиот пазар.

Во текот на пoнатамошното работење гамата на брендови за увоз се зголемуваше така да денеска Церес е увозник на скоро сите познати брендови на пневматици. Во понудата на Церес ќе ги најдете бреновите Michelin со нивните подбрендови Kleber, Tigar, BF Goodrich, Kormoran. Bridgestone со брендовите Firestone, Dayton, Германскиот Continental и неговите брендови Yniroyal, Semperit, Gislaved, Barum, Sportiva, Viking, America, светски реномираниот Good Year и брендовите Dunlop, Fulda, Sava, Debica. Исто така Церес е увозниk и на руските Kama пневматици.

Во своето 15 годишно работење Церес се разви во една од водечките фирми за увоз и трговија на пневматици во Македонија. Како резултат на тоа во 2011 година Церес го отвори еден од наголемите сервисно-продажни центри за гуми во Македонија СКОПЈЕ ГУМА.

Сервисниот центар е со површина од 1,200 м2 и располага со најсовремени машини за одржување на возилата: ласерски апарат за центрирање предница,демотерки,балансерки, три дигалки, апарат за полнење на гумите со азот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.