Black Friday зделка! 80% попуст на промена и балансирање + полнење со азот на 4 пневматици во вредност од 1000 ден. по цена од 199 ден. од "Ceres"

РАСПРОДАДЕНО

Black Friday зделка! 80% попуст на промена и балансирање + полнење со азот на 4 пневматици во вредност од 1000 ден. по цена од 199 ден. од "Ceres"

Цена

199 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,000 ден.

Попуст

80%

Заштеда

801 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени : 56 | Остануваат : 0

 • Ул. Борис Трајковски кај Цементара Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 02 2457 280, 02 2457 281

 • [email protected]

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00 Саб: 09:00 - 15:00

Добивате

 • Промена на пневматици
 • Балансирање на пневматици
 • Полнење со азот на 4 пневматици

*Напомена: За возила со гуми со димензија 17" и над 17" потребни се 2 купони


Услови

 • Купонот може да се искористи од 27.11.2015 до 30.12.2015
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација.
 • За гуми со димензија со 17" и над 17" потребно е да купите 2 купони

Опис

Церес Дооел е основана во април 1997 од страна на Нановски Роберт како претпријатие за увоз, трговија и дистрибуција на пневматици. Од самото свое основање Церес е авторизиран увозник и дилер на италјанските пневматици Pirelli за македонскиот пазар.

Во текот на пoнатамошното работење гамата на брендови за увоз се зголемуваше така да денеска Церес е увозник на скоро сите познати брендови на пневматици. Во понудата на Церес ќе ги најдете бреновите Michelin со нивните подбрендови Kleber, Tigar, BF Goodrich, Kormoran. Bridgestone со брендовите Firestone, Dayton, Германскиот Continental и неговите брендови Yniroyal, Semperit, Gislaved, Barum, Sportiva, Viking, America, светски реномираниот Good Year и брендовите Dunlop, Fulda, Sava, Debica. Исто така Церес е увозниk и на руските Kama пневматици.

Во своето 15 годишно работење Церес се разви во една од водечките фирми за увоз и трговија на пневматици во Македонија. Како резултат на тоа во 2011 година Церес го отвори еден од наголемите сервисно-продажни центри за гуми во Македонија СКОПЈЕ ГУМА.

Сервисниот центар е со површина од 1,200 м2 и располага со најсовремени машини за одржување на возилата: ласерски апарат за центрирање предница,демотерки,балансерки, три дигалки, апарат за полнење на гумите со азот.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.