Зголемени перформанси на вашето возило и заштита на животната средина! Купон од 99 денари со кој добивате 40% попуст на декарбонизација на автомобил во Certus CRC

Цена

99 ден.

Купени: 85

 • Ул. Методија Андонов Ченто бр.15а

  Одведи ме таму

  076 303 020

  info@crc.mk

 • ул. Лепенец бр. 10, Ѓорче Петров

  Одведи ме таму

  076 303 010

  info@crc.mk

Добивате

Купон од 99 денари со кој добивате 40% попуст на декарбонизација на вашето возило во Certus - CRC

 • Редовната цена на процесот на декарбонизација зависи од времетраењето потребно за вашето возило, типот на возило и километражата која ја има поминато.
 • За моторно возило со поминати 100 000 км препорачана е декарбонизација во времетраење од 40 минути и чини 2000 денари.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.11.2019 до 29.02.2020
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот задолжително е да се јавите на телефон и да се информирате за цената на вашата услуга и да го резервирате вашиот термин.
 • Понудата важи и за патнички возила и за камиони.

Опис

Бенефити:

 • Продолжете го векот на вашето возило
 • Намалена потрошувачка на гориво
 • Зголемете ги перформансите на вашето возило до 10%
 • Помирна работа на моторот при лер гас
 • Намалена емисија на штетни издувни гасови

Декарбонизација на моторот на возилата – ги чисти наслагите на јаглерод од внатрешноста на моторот.

Наслагите на гарежи се остатоци кои настануваат при согорување на горивото во моторот на возилата и се создава слoј кој ги опфака сите компоненти на моторот. Гарежот му штети на моторот, а лошото согорување на горивото допринесува за намалување на компресијата и снагата, зголемена потрошувачка на гориво, зголемување на штетните издувни гасови, зголемени вибрации на моторот и негово нерамномерно работење.  

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.