Винарија Chateau Sopot - идеално место за вистинските љубители на вино! До 40% попуст на дегустација на вина + мени по избор + прошетка низ винаријата

Цена од

600 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1000 ден.

Попуст

40%

Заштеда

400 ден.

Преостанато време

Купени: 55

 • Новачани - Велес

  Одведи ме таму

  078 663 300

  [email protected]

Добивате

Опции на понудата:

2 вина по избор + мезе 1,000 ден. 600 ден.
Мени 1 1,900 ден. 1,329 ден.
Мени 2 2,100 ден. 1,490 ден.
Мени 3 2,500 ден. 1,937 ден.

Понудата е по лице и вклучува дегустација на вина + прошетка низ винаријата и запознавање со целиот процес на подготовката на виното во Винарија Chateau Sopot

*Целото мени можете да го погледнете во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 09.07.2022 до 15.08.2022
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купување на купонот задолжителна е претходна резервација
 • Купонот може да се корсисти се користи во работни денови од 10 до 20 часот, а викенди од 10 до 16 часот
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

2 вина по избор + мезе (сирење, кашкавал, леб)

Винарија Шато Сопот е една од нај живописните винарии во Македонија, лоцирана во срцето на Велешкиот вински регион.

Една од карактеристиките на вината со врвен квалитет, поради која се разликуваат од останатите пијалоци, е нивниот афинитет да ве пренесат во нивното родно место кое најчесто ве остава без здив. Сопот е едно од нив.

Мени  1

 • Брускети
 • Зелена салата со панцета и ранч дресинг
 • Ризлинг
 • Мешани сирења (Кораб кашкавал, Ементалер кашкавал, Трничко овчко сирење и Плаво сирење)
 • Шардоне
 • Фетучини со вргањ
 • Алур – Пино Ноар Барик
 • Свинско филе во сос од црна слива
 • Каберне Совињон - Резерва
 • Панакота

Мени 2

 • Фогачо
 • Капрезе салата
 • Пино Гриџо
 • Биф Карпачо
 • Мистика – Пино Ноар
 • Роловани сливи со панцета
 • Розе
 • Зајачко во сос од пршут и маслинки
 • Мерло - Барик
 • Топло ладно

Мени 3

 • Брускети
 • Kоктел од гамбери   (сос од мајонез, кечап и коњак)
 • Темјаника
 • Карпачо од октопод
 • Шaрдоне
 • Полнети лигњи
 • Каберне Совињон, Мерло и Шираз
 • Лосос во сос од портокал
 • Шардоне Барик
 • Чискејк

Во сите понуди е вклучено

 • Вода – газирана / негазирана
 • Кафе

За компанијата

Винарија Шато Сопот Доо е една од нај живописните винарии во Македонија, лоцирана во срцето на Велешкиот вински регион, во близина на самиот автопат кој ги спојува Скопје и Велес. Се работи за релативно нова бутик винарија, основана во 2006 година, со добиена концесија на 30 години врз 100 хектари лозје, со четири видови на грозје (Шардоне, Ризлинг, Темјаника, Каберне Совињон). Годишниот капацитет на винаријата е 80 000 литри вино и годишно производство до 35 000 литри. Во моментов винаријата ги шири своите капацитети со можност за годишно производство до 150 000 литри. Во склоп на винаријата е отворена продавница, која нуди можност нашите вина со врвен квалитет да можете да ги купите со секоја посета на нашата винарија со промотивни цени. Исто така може да уживате во дегустација на нашите вина во рустичниот и уникатен стил кој го нуди самата винарска визба. Дополнителна удобност нуди и самиот ресторан, создаден во посебен и уникатен стил, со капацитет од 400 гости, во кој можете покрај вкусот на врвните вина да уживате и во мирисот и вкусот на беспрекорните кулинарски деликатеси. Во изградба е и хотелот кој располага со шест соби и четири апартмани, обезбеден со најсофистициран начин на функционирање кој нуди огромна удобност и комфорност.

Целата оваа еногастрономска понуда на квалитет и традиција ја надополнува и специфичноста на природата која ја доловува историјата на овој вински регион.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.