2 ја следат оваа компанија


За подобра функционалност на Вашиот компјутер! 46% попуст на дијагностика на функционалноста и детално чистење на лаптоп или PC + подмачкување и менување на термална паста на системот

1100 ден.

599 ден.

Преостанато време

 • Иван Козаров 24 лок.21 (Стара Рампа - Кисела Вода)

  Одведи ме таму

  02 55 11 374, 02 25 53 472, 071 243 833

  nitro@nitro.mk

Опис

Дијагностика на исправноста и функционалноста на компјутер или лаптоп која опфаќа:

 • проверка на исправноста на компјутерските компоненти со детални тестови на секоја компонента
 • целосно отворање на системот и проверка на протокот на воздух и исправноста на вентилаторите и кулерите
 • проверка на температурите на загревање на матичната плоча, процесор, хард диск
 • стручни предлози за подобрување на работата на Вашиот компјутер / лаптоп

Целосно механичко чистење на компјутер или лаптоп, одделно на секоја од следните компоненти:

 • матичната плоча
 • графичката карта
 • напојувањето со струја
 • системите за ладење на процесорот и
 • хард дискот

Додавање на термална паста на кулерите на:

 • процесорот и
 • графичката карта

Целосно подмачкување на компјутер или лаптоп, одделно на секој од следните вентилатори за:

 • процесорот
 • графичката карта
 • напојувањето со струја
 • куќиштето и
 • хард дискот

Запушувањето на вентилаторите и системите за ладење на процесорот, хард дискот, графичката карта и напојувањето со струја може да предизвикаат сериозни проблеми во работата на Вашиот компјутерски систем.

Покрај лошото функционирање на овие компјутерски компоненти, може да дојде и до нивно прегорување поради прегревање, а тоа прегорување да повлече откажување и на низа други компоненти од компјутерскиот систем.

Затоа се препорачува редовен компјутерски сервис, на временски период од максимум 6 месеци. Нитро Компјутери реши да Ви ја даде оваа одлична промоција за да ги заштедите Вашите пари.

 • #OстаниДома со испраќање и враќање на Вашите уреди преку професионална доставна служба!
 • Сервисите на Вашите уреди можеме да ги вршиме на тој начин што ќе ги доставите со наша организација, а ние ќе Ви ги вратиме поправените уреди преку професионална доставна служба, по цени од 100 ден. за територијата на Скопје и 150 ден. за другите градови.

Рок на користење на зделката

 • Купонот може да се искористи од 01.04.2020 до 01.05.2020

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 3000 денари.
 • Време потребно за достава во Скопје: 2 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 071 243 833
 • Види ја продавницата на "Нитро Компјутери" овде

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Нитро Компјутери" 
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Пред подигнувањето на производите од Нитро Компјутери пожелно е претходно јавување на 071 243 833 поради евентуална мобилност на вработените надвор од продажното место
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.