71% попуст на пакет за чистење на забен камен, обработка на парадонтални џебови, пескарење, полирање и комплетен преглед во ПЗУ Smile Dent во вредност од 1000 ден. по цена од 299 ден.

Цена

290 ден.

Вредност

1000 ден.

Попуст

71%

Заштеда

710 ден.

Купени: 13

 • ул. Наум Наумовски Борче бр. 29

  Одведи ме таму

  070 646 857, 075 540 660

  smiledent.elena@gmail.com

Добивате

Стоматолошкиот пакет вклучува:

 • Чистење на забен камен со ултразвук
 • Обработка (киретажа) на парадонтални џебови
 • Пескарење на забите
 • Отстранување на меки наслаги и полирање на забите со специјална полир паста
 • Комплетен стоматолошки преглед на сите заби и план за нивно понатамошно лекување

*Со овој купон добивате дополнителен 20% попуст на ласерско белеење на заби.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.11.2019 до 30.11.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжително е претходно резервирање на термин

Опис

Оралната профилакса во стоматологијата, е отстранување на дентален плак, забен камен и пигментации (дамки) на забите.

Оваа процедура е превентивна мерка со која се контролираат локалните иритациони фактори и се превенира создавање на дентални заболувања, како што се гингивитис (воспаление на непцата), пародонтопатија која води до трајно губење на забите, воедно и помага во процесот на заздравување.

Отстранувањето на меките наслаги и пигментации се врши со Air flow-системот (пескарење) и полирање со специјална полир паста и четка. Проблемите со каменец, крварење на непцата при нивно четкање, болни парадонтални џебови и пигментации на забите од кафе, цигари и други пребоени пијалоци ќе станат ваше минато. Со целокупниот третман што го нуди нашата современа стоматолошката ординација Смајл Дент предводена од спец. д-р Елена Смилева Ристовска и д-р. Марина Смилева Прентоска во пријатна атмосфера ќе добиете блескави заби, здрави непца и освежен здив.  

Стоматолошката ординација Смајл Дент ги нуди и следниве услуги:

 • Пломбирање и ендодонтско лекување на забите
 • Залевање на фисури
 • Изработка на мобилни и фиксни апарати за исправување на забите и целокупен ортодонтски преглед
 • Изработка на коронки и мостови од метал и без метал керамика 
 • Екстракција на заби
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.