85% попуст на чистење забен камен со ултразвучен апарат со пескарење во Дентал Медикал Г Ј во вредност од 2000 дeн. по цена од 299 ден.

Вредност

2000 ден.

Попуст

85%

Заштеда

1701 ден.

Купени: 11

 • Јане Сандански, Skopje, Macedonia

  Одведи ме таму

  075 599 505

Добивате

 • Чистење на забен камен со ултразвучен апарат со пескарење
 • Решавање на гингивити и други воспаленија во усната празнина
 • Комплетен стоматолошки преглед на сите заби
 • План за понатамошно лекување

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.06.2019 до 06.07.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на термин на 075 599 505
 • Работно време: пон-пет (10:00 до 13:00 часот и од 17:00 до 20:00 часот)

Опис

Подигнете ја самодовербата со совршена и блескава насмевка!
Оралното здравје е основа за здрав организам!

Ова е третман со кој ќе Ви помогнеме да ги отстраните целосно несаканите наслаги на забите во вашата усна празнина, подобрите хигиената и Вашиот изглед.

Доколку меките забни наслаги, предизвикани од пигментации, дамки од кафе, чај, вино, цигари, со правилни хигиенски мерки не се отстранат навреме, тие стануваат се подебели и заедно со таложењето на минералните соли од плунката, создаваат цврсти наслаги на забен камен кои ги опкружуваат забите и со тоа овозможуваат настанок на болестите на paradontot и развојот на бактерии. Тоа е почеток на забниот кариес кој доколку не се спречи ќе ги уништи важите заби, предизвикувајќи несакани болки. Со примена на ултразвучниот чистач на забен камен во нашата ординација без оштетување на забната глеѓ, Ви помагаме да го спречите овој неповратен процес и на
тој начин повторно да добиете здрави заби и убава насмевка. Третманот на гингивалните воспаленија подразбира обработка на парадонталните џебови, односно отстранување на сите патолошко изменети ткива во парадонциумот. Пескарањето и полирањето на забите е постапка на отстранување на меките забни наслаги, дамки од кафе, чај, вино, цигари и др. Со полирањето се спречува повторно настанување на каменецот, или барем се пролонгира периодот на негово повторно таложење на површината на забите. Полирањето се извршува со четкичка и посебна паста за таа намена. Пастата која се користи за полирање на забите користи абразивни честички кои допринесуваат за подобар ефект и избелување на забите. Полирањето на забите е здраво, препорачливо и не е штетно.

Ваквиот третман е индициран при следниве состојби: задебелени забни наслаги, генетската предиспозиција, неправилната положба на забите, носење ортодонски и протетски направи, пигментации, дамки од кафе, чај, вино, цигари , недобра орална хигиена, и др.

Ова всушност е детокс терапија на цела усна празнина и е безболна постапка која не е штетна, туку е пријатна за пациентите чии заби стануваат по сјајни, глатки и чисти.

Со цел да ги направиме нашите услуги подостапни, ординацијата има склучено договор со ФЗОМ и секогаш сме отворени за прием на нови матични пациенти.

Во стоматолошката ординација Дентал Медика ГЈ, можете да ги добиете и следниве услуги:

 • високо квалитетни нано композитни пломби
 • изработка на CAD CAM Zirkon, естетски порцелански коронки и мостови
 • естетски метал скелетирани протези
 • најсовремени силиконски протези VAL PLAST
 • естетско решение за проблеми во усната празнина
 • современа ендодонција
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.