Недела на храна #СкопјеГурман! До 42% попуст на кафе по избор + чоколадо, трафл или мус со малина или шумско овошје од Chocolat Bistro

РАСПРОДАДЕНО

Недела на храна #СкопјеГурман! До 42% попуст на кафе по избор + чоколадо, трафл или мус со малина или шумско овошје од Chocolat Bistro

Цена

63 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

100 ден.

Попуст

37%

Заштеда

37 ден.

Купени : 34

 • Ул. Кеј 13-ти Ноември бр. 2, ГТЦ приземје, сек.4, лок 8, Скопје

 • 072 607 003

 • chocolatbistro@yahoo.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:30 - 20:00 Саб: 10:00 - 17:00

Добивате

Опција по избор:

 • Кафе по избор + чоколадо или трафл, цена: 100 ден. 63 ден.
 • Кафе по избор + мус во чаша со малина или шумско овошје, цена: 170 ден. 99 ден.

*Достапни кафиња: еспресо, макијато и капучино

*Слатките се без адитиви, вештачки бои и засладувачи


Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.06.2018 до 18.07.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Понудата важи само за носење, не важи за во ресторанот
 • Задолжителна нарачка еден ден однапред

Опис

Мисијата на Chocolat Bistro е да ви ги донесе најквалитетните италијански чоколади и да ви понуди уживање во разновидните слатки задовоства. 

Во Chocolat Bistro може да вкусите рачно изработени чоколади, чоколадни труфлеа, чоколадни мусови, мафини, чоколадни колачи и вегански колачи. Сите слатки се:

 • без додаден шеќер и засладувачи
 • вештачки бои и адитиви. 

Чоколади и труфлеа со вкусови какви што посакувате: марципан, бејлис, амарето, дива капина, дива смоква, јагоди, вишни, фстаци, јогурт, лимон, нутела труфле, фереро изработени од најфино италијаско црно (72% какао), млечно (54%) какао и бело чоколадо.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ