Слатки задоволства од врвно италијанско чоколадо! До 45% попуст на слатки по избор: торта со три вида чоколадо, нутела торта, нутела колач или трафл колачи од Chocolat Bistro

РАСПРОДАДЕНО

Слатки задоволства од врвно италијанско чоколадо! До 45% попуст на слатки по избор: торта со три вида чоколадо, нутела торта, нутела колач или трафл колачи од Chocolat Bistro

Цена

65 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

100 ден.

Попуст

35%

Заштеда

35 ден.

Купени : 39

 • Ул. Кеј 13-ти Ноември бр. 2, ГТЦ приземје, сек.4, лок 8, Скопје

 • 072 607 003

 • chocolatbistro@yahoo.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:30 - 20:00 Саб: 10:00 - 17:00

Добивате

Слатки од врвно италијанско чоколадо по избор:

 • Мала торта три вида на чоколадо - три мус торта (10 парчиња), цена: 700 ден. 499 ден.
 • Средна торта три вида на чоколадо - три мус торта (20 парчиња), цена: 1100 ден. 799 ден.
 • Голема торта три вида на чоколадо - три мус торта (30-35 парчиња), цена: 2000 ден. 1550 ден.
 • Нутела торта (20-25 парчиња), цена: 2000 ден. 1550 ден.
 • 20 чоколади и трафл колачи (околу 220 гр), цена: 360 ден. 199 ден.
 • Нутела колаче, цена: 100 ден. 65 ден.

*Составот на тортите и колачињата може да ги видите во делот ОПИС

*Слатките се без адитиви, вештачки бои и засладувачи


Услови

 • Купонот може да се искористи од 30.03.2018 до 30.04.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Понудата важи само за носење, не важи за во ресторанот
 • Задолжителна нарачка два дена однапред на 072 607 003

Опис

Состав:

 • Торта три мус: јајца, чоколадо, хопла, млеко, шеќер, декорација од чоколадо со свежа јагода
 • Торта нутела: чоколадо, нутела, чеќер, лешник, тесто или дробен бисквит, хопла

Мисијата на Chocolat Bistro е да ви ги донесе најквалитетните италијански чоколади и да ви понуди уживање во разновидните слатки задовоства. 

Во Chocolat Bistro може да вкусите рачно изработени чоколади, чоколадни труфлеа, чоколадни мусови, мафини, чоколадни колачи и вегански колачи. Сите слатки се:

 • без додаден шеќер и засладувачи
 • вештачки бои и адитиви. 

Чоколади и труфлеа со вкусови какви што посакувате: марципан, бејлис, амарето, дива капина, дива смоква, јагоди, вишни, фстаци, јогурт, лимон, нутела труфле, фереро изработени од најфино италијаско црно (72% какао), млечно (54%) какао и бело чоколадо.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ