12 ја следат оваа компанија


Chromium Max (100 капсули)

856 ден.

Шифра:

FL0109

Опис

Регулатор на апетитот Хромот е есенцијален микроелемент, што значи дека човечкото тело не е во состојба да го произведе, туку треба да се внесува од надворешни извори. Сите форми на хром не се апсорбираат соодветно. Во телото најдобро се апсорбира и искористува органската форма хром-пиколинат. ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА... Едан таблета Chromium Max 500 обезбедува количина на хром како во5 порции (420гр) брокула! Дозирање: 1 капсула на ден пред оброк или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 100 СОСТАВ 60 мцг Хром ВНИМАНИЕ! Не се препорачува на бремени жени и мајки во периодот на лактација! Производот не може да замени соодветна диета за намалување на вишокот килограми, физичка активност или било каква неопходна промена на животниот стил. Производител: Calivita International

Детали за испорака

Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
  • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 100 денари
  • Време потребно за достава: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на 072 225 505, 2 3111 404
  • Види ја продавницата на "Медика Про" овде
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи
  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.