10 ја следат оваа компанија


Опис

Состојки: пире од вишна 40%, бадемово млеко, чиа семе, фруктоза и Витамин Ц.

Просечни нутритивни вредности на 100 g:

Енергетска вредност 485 KJ (116 Kcal)
Протеин 6,57 g
Масти

 

од кои заситени

4,38 g

 

0,69 g

Прехрамбени влакна 5,31 g
Јаглехидрати

 

од кои шеќери

9,9 g

 

5,8 g

Сол 0,08 g

За компанијата

МИНЕРВАФИТ е компанија која се занимава со продажба на производи чија цел е подобрување и одржување на здравјето на човекот. Воедно, компанијата e основана 2017год. и нуди органски производи одобрени и сертифицирани од страна на сите релевантни институции, произведени согласно најсовремените принципи на добра производна пракса.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.