Дестинација Македонија! До 35% попуст на ноќевање со појадок за 2 лица во сместување по избор + дегустација на вино во Ciflik Winery, Битола

РАСПРОДАДЕНО

Дестинација Македонија! До 35% попуст на ноќевање со појадок за 2 лица во сместување по избор + дегустација на вино во Ciflik Winery, Битола

Цена

1,990 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

3,100 ден.

Попуст

34%

Заштеда

806 ден.

Купени : 8

Добивате

Ноќевање со појадок за 2 лица во сместување по избор:

 • Стандард двокреветна соба, цена: 3100 ден. 1990 ден. (специјална Mastercard цена: 1890 ден.)
 • Стандард двокреветна соба + дегустација на 4 вина и мезе + кратка прошетка низ винаријата, цена: 5100 ден. 3300 ден. (специјална Mastercard цена: 3135ден.)
 • Апартман + дегустација на 4 вина и мезе + кратка прошетка низ винаријата, цена: 6960 ден. 4500 ден. (специјална Mastercard цена: 4275 ден.)

Mastercard Бонус: Купи го овој купон со Mastercard картичка и добиј го по специјална Mastercard цена!

* Разликата ќе ти биде вратена во твојата Grouper торбичка


Услови

 • Купонот може да се искористи од 24.10.2018 до 30.11.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на телефон пред да ги купите купоните
 • По купување на купонот потребно е да ги испратите купоните на емаил за да ја потврдите резервацијата
 • Mastercard е спонзор на кампањата Дестинација Македонија. Секоја зделка купена со Mastercard картичка ја добивате по специјална Mаstercard цена.
 • Акцијата за Mastercard бонус важи до 19.11.2018 год.

Опис

Ciflik Winery е фамилијарна бутик винарија лоцирана во пазувите на Баба планина, во живописно подрачје под селото Брусник. Специјалноста на винаријата се состои  во мешање на традиционалните рецепти кои се чуваат и негуваат во семејството повеќе од 100 години во комбинација со нови и современи пристапи кон винско производство, со цел добивање извонредни вкусови на вино.

Винаријата,  како и винскиот ресторан со прекрасна тераса и градина, се одлично место за уживање на извонредни кулинарски рецепти во комбинација со прекрасни вина за сечиј вкус.

Објектот располага со 12 современо опремени соби за целосно и незаборавно искуство, како и со вински подрум надополнет со просторија за дегустација за приватно уживање.

 • pet friendly
 • wi-fi
 • бесплатен паркинг
 • бар

Grouper водич

Шетајќи по најамбинеталната улица во државата, Широк Сокак, Вие имате шанса да го исполните вашето време со приказни за тоа како градот ги заслужил епитетите како: градот на првата камера на Балканот, град на конзулите, градот на пијаната, културниот центар на Македонија.

Околината на Битола која изобилува со прекрасни патеки и е погодна за реализација и осмислување на пократки, но и екстремни велосипедски тури. Возењето низ патеките на Тумбе Кафе и Планината Баба би можеле да се вклопат во престојот на гостите кои имаат намера да не посетат.

Националниот парк Пелистер со својата единствена,живописна и недопрена природа ни обезбедува најактрактивно планинарење.       

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ