35% попуст на мезе за две лица Baby Back Ribs со BBQ сос + шише црвено вино 0.75 Adrestia Barrique (Вранец) во Ciflik Winery, Битола во вредност од 1700 ден. по цена од 1100 ден.

img

Цена

1100 ден.

Вредност

1700 ден.

Попуст

35%

Заштеда

600 ден.

Купени: 1

 • 2 br.18 Brusnik 7000 Bitola

  Одведи ме таму

  078 305 369

Добивате

Мезе за две лица Baby Back Ribs со BBQ сос + шише црвено вино 0.75 Adrestia Barrique (Вранец)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 08.10.2019 до 10.12.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Купоните може да се искористат од Понеделник до Сабота со задолжителна претходна резервација на телефон

Опис

Ciflik Winery е фамилијарна бутик винарија лоцирана во пазувите на Баба планина, во живописно подрачје под селото Брусник. Специјалноста на винаријата се состои  во мешање на традиционалните рецепти кои се чуваат и негуваат во семејството повеќе од 100 години во комбинација со нови и современи пристапи кон винско производство, со цел добивање извонредни вкусови на вино.

Винаријата,  како и винскиот ресторан со прекрасна тераса и градина, се одлично место за уживање на извонредни кулинарски рецепти во комбинација со прекрасни вина за сечиј вкус.

Објектот располага со 12 современо опремени соби за целосно и незаборавно искуство, како и со вински подрум надополнет со просторија за дегустација за приватно уживање.

Grouper интересни факти за Битола

 • Градот е познат под името Град на Конзулите, бидејќи тука се наоѓале конзуларните претставништва на европските земји во времето на Отоманската Империја.
 • Не сте биле во Битола, ако не сте пиеле кафе на Широк Сокак - пешачка зона со најголемите продавници, ресторани, театарот со опера, галерии и многу други кафулиња и клубови.
 • Градот се наоѓа на римскиот пат Виа Игнација (Via Ignatia), каде што е и античкиот град Хераклеја Линкестис.
 • Реката Драгор тече низ центарот на Битола, со тек низ селата Дихово и Братин Дол. Се влева во Црна река (1 км северозападно од селото Новаци.)
 • Саат-кулата за многумина е и симбол на градот Битола. Според легендата, кулата е изградена кога отоманските власти во градот, односно Турците, поминале по сите околни села и собрале околу 60.000 јајца од коишто направиле малтер. Од смесата измешана со камења ја изградиле кулата чии цврсти ѕидови стојат и денес неоштетени.
 • Браќата Манаки - Јанаки и Милтон биле првите филмски сниматели на Балканот. Тие биле родени во влашкото село Авдела, кое денеска се наоѓа во Егејска Македонија.
 • Старата Битолска Чаршија со околу 900 дуќани и над 140 занаети и професии го диктираа темпото на животот на целокупното население и од градот, но и од околните места.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.