2 ја следат оваа компанија


Цимет + ZN ПРИРОДЕН НАЧИН ЗА РЕГУЛИРАЊЕ НА ШЕЌЕРОТ ВО КРВТА

231 ден.

Опис

 

Не случајно циметот е најраспространет и најупотребуван зачин. Тој содржи бројни природни  соединенија со биолошка вредност како цинамалдехид , еугенол и антиоксиданси.

Главна карактеристика на циметот е регулирање на нивото на шеќер во крвта преку подобрување на  искористеноста на инсулинот во телото.


СОСТАВ        

1 вегетаријанска капсула содржи:

Екстракт од цимет 200 mg

Цинк (во облик на цинк глуконат) 5 mg

Главна карактеристика на циметот е регулирање на нивото на шеќер во крвта преку зголемување на сензитивноста кон инсулинот и подобрување на неговата искористеност.


ДОЗИРАЊЕ      

Над 18 години:  1-2 капсули дневно.

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

  • Производот може да го подигнете од локациите на "Green Shop"
  • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
  • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
  • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Green Shop, ново отворенa ексклузивна продавница за здрава храна, додатоци за храна, производи со “full spectrum” екстракт од канабис и козметика

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.