За подобра функционалност на Вашиот компјутер! 46% попуст на дијагностика на функционалноста и детално чистење на лаптоп или PC + подмачкување и менување на термална паста на системот од Нитро Компјутери

1100 ден.

599 ден.

Преостанато време

Купени:

3
 • Иван Козаров 24 лок.21 (Стара Рампа - Кисела Вода)

  Одведи ме таму

  02 55 11 374; 02 25 53 472; 071 243 833

  nitro@nitro.mk

Добивате

Дијагностика на функционалноста на лаптоп или компјутер и детално чистење (проверка на исправност на: компоненти, проток на воздух, матична плоча, процесор и хард диск)  

Опис

Дијагностика на исправноста и функционалноста на компјутер или лаптоп која опфаќа:

 • проверка на исправноста на компјутерските компоненти со детални тестови на секоја компонента
 • целосно отворање на системот и проверка на протокот на воздух и исправноста на вентилаторите и кулерите
 • проверка на температурите на загревање на матичната плоча, процесор, хард диск
 • стручни предлози за подобрување на работата на Вашиот компјутер / лаптоп

Целосно механичко чистење на компјутер или лаптоп, одделно на секоја од следните компоненти:

 • матичната плоча
 • графичката карта
 • напојувањето со струја
 • системите за ладење на процесорот и
 • хард дискот

Додавање на термална паста на кулерите на:

 • процесорот и
 • графичката карта

Целосно подмачкување на компјутер или лаптоп, одделно на секој од следните вентилатори за:

 • процесорот
 • графичката карта
 • напојувањето со струја
 • куќиштето и
 • хард дискот

Запушувањето на вентилаторите и системите за ладење на процесорот, хард дискот, графичката карта и напојувањето со струја може да предизвикаат сериозни проблеми во работата на Вашиот компјутерски систем. Покрај лошото функционирање на овие компјутерски компоненти, може да дојде и до нивно прегорување поради прегревање, а тоа прегорување да повлече откажување и на низа други компоненти од компјутерскиот систем. Затоа се препорачува редовен компјутерски сервис, на временски период од максимум 6 месеци. Нитро Компјутери реши да Ви ја даде оваа одлична промоција за да ги заштедите Вашите пари.

УСЛОВИ

 • Купонот може да се искористи од 14.08.2019 до 31.10.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Производот може да го подигнете од компанијата или пак да ви биде доставен
 • Пред подигнувањето на производите од Нитро Компјутери пожелно е претходно јавување на 071/243-833 поради евентуална мобилност на вработените надвор од продажното место
 • Доколку сакате производот да ви се достави испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски)
 • Доставата не е вклучена во цената (истата е на трошок на примачот) и се плаќа при прием на пратката
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.