10 ја следат оваа компанија


CLARINS чистачи за лице

1480 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

 • Ул. Борис Трајковски бр.286

  Одведи ме таму

  070 215 385; 071 248 883

  elizabeta.conevska@orbico.com, gjorgji.milosavljevski@orbico.com.mk

Опис

CLARINS е  еден од најпрестижните селективни брендови за нега на кожа во Европа. Бренд со протекло од Франција уште од далечната 1954 година. CLARINS во своите производи секогаш користи природни состојки , со екстракти од преку 350 растенија. Константно имаат нови и подобрени формули и иновации.

CLARINS Toning Lotion (нормална до сува кожа) 200мл   цена 1032 мкд

Тонирачкиот лосион со камилица за сува/нормална кожа е нежен , без алкохолен лсион кој ја стимулира и ја освежува кожата, во исто време почитувајќи ја природната pH вредност и нивото на хидрираност на кожата. Збогатен со камилица , ги смирува сите воспалувања, а воедно витаминитие А, Б и Е го збогатуваат квалитетот на кожата. Чистејќи ја кожата, лосионот дава тотален комфорт на сувата кожа.

CLARIS Toning Lotion (комбинирана до мрсна кожа) 200мл  цена 1032мкд

Тонирачкиот лосион со Ирис за комбинирана /масна кожа е безалкололен лосион кој овозможува стимулација и освежување на кожата во исто време почитувајќи ја природната pH вредност и нивото на хидрираност на кожата. Овозможувајќи ултимативно чистење на масната кожа, лосионот овозможува да ја нормализира маснотијата на лицето и да го воспостави природниот баланс на кожата. Збогатен со Ирис , ја тонира и ги намалува порите додека нежно ја чисти кожата.

CLARINS Extra Comfort Toning Lotion (сува и осетлива кожа) 200мл  цена 1054мкд    

Лосион кој ревитализира и ја смирува кожата, со дел од состојките како сладок бадем и манго, овозможуваат кожата да е хидрирана, тонирана и чиста како и перфектно освежена. Сувата и осетливата кожа блеска со сјај и чистота по употребата на овој лосион.

CLARINS млеко за чистење лице (комбинирана до мрсна кожа) 200мл  цена 1032 мкд

Млеко за чистење ја вади шминката и нечистотиите со голема ефикасност. Мешавината на растителни екстракти - помага во ребаланс на масната/комбинирана кожа  со тоа што ја чисти маснотијата и овозможуваоптимална удобност и сјај. По чистењето кожата е нежна, подхранета и перфектно ослободена од вишокот маснотии.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 2000 денари.
 • Време потребно за достава во Скопје: 3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 6 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 02 2791005
 • Види ја продавницата на Орбико овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Орбико"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Орбико е водечки дистрибутер за голем број на квалитетни, глобално познати брендови кои се движат од производи за парфеми, играчки, апарати за домаќинство, и апарати за нега на коса и тело. Богатиот и разновиден спектар на брендови и производи бара висок степен на флексибилност, отвореноста на постојани промени, флексибилна организација и инвестирање во развој на луѓето и во брендовите.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.