7 ја следат оваа компанија


CLARINS Hydra Essentiel колекција за хидратација на кожата

1150 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Купени:

1
Катeгории:

 • Ул. Борис Трајковски бр.286

  Одведи ме таму

  070 215 385; 071 248 883

  elizabeta.conevska@orbico.com, gjorgji.milosavljevski@orbico.com.mk

Опис

CLARINS е  еден од најпрестижните селективни брендови за нега на кожа во Европа. Бренд со протекло од Франција уште од далечната 1954 година. CLARINS во своите производи секогаш користи природни состојки , со екстракти од преку 350 растенија. Константно имаат нови и подобрени формули и иновации.

За интензивна хидратација изберете прозводи од линијата Hydra-Essentiel на CLARINS.

Hydra-Essentiel -балзам за усни ( цена 1150 мкд)

Балзам за многу суви и оштетени усни. Збогатен со восок од син лотус, овој богат хидратантен балсам за усни ги пополнува, негува и хидрира усните, враќајќи го природниот розеникав сјај и волумен.

Hydra-Essentiel – маска за околу очи 30ML (цена 2420 мкд)        

Супер хидратантна маска со разладувачки ефект кој ја освежува областа околу очите за само 10 минути. Маската има крем-гел текстура и формула со разладувачки ефект кој ги намалува знаците на дехидратација и инстантно го подобрува изгледот на кожата околу очите.      

Hydra-Essentiel Lotion SPF15  нормална до комбинирана кожа  (цена 2960 мкд)

Хидратантен лосион за лице кој се впива во кожата и истата ја штити од штетните УВ зраци со заштитен фактор од SPF 15. Лосион погоден за нормална до комбинирана кожа.Екстрактот од медицински “kalanchoe”  е природен активатор на хидратацијата која ја активира и продукцијата на хијалуронска киселина во кожата.

Hydra-Essentiel Silky крема SPF15 за нормална/сува кожа (цена 3014 мкд)

Со свиленкастата крема со SPF 15 вашата кожа ќе ја обнови целата количина на вода која и е потребна со само едно нанесување. Со редовно користење на истата кожата ќе биде интензивно хидрирана во сите ситуации. Екстрактот од медицински “kalanchoe”  е природен активатор на хидратацијата која ја активира и продукцијата на хијалуронска киселина во кожата.

Hydra-Essentiel Rich Cream за многу сува кожа (цена 3014 мкд)

Оваа Rich крема е бестселер на оваа линија и е наменета за сува и многу сува кожа. Богатата структура на балзамот (кремата) и чувството на леснотија по нанесувањето не даваат чувство на маснотија на кожата. Кремата има мазна, лесна текстура која во иститот момент и пружа комфорт на вашата кожа. Кожата останува хидрирана во сите прилики . Екстрактот од медицински “kalanchoe”  е природен активатор на хидратацијата која ја активира и продукцијата на хијалуронска киселина во кожата.

Hydra-Essentiel Bi-phase Serum- бифазен серум за нормална/сува кожа

30мл (цена 3383 мкд ) / 50мл (4490 мкд)

Бифазниот серум ја редефинира текстурата на  кожата и ја измазнува. Вашата кожа ќе биде свежа, конфорна и блескава. За уште подобри резултати и хидратација користете го овој серум со соодветна крема за вашиот тип кожа од линијата Hydra-Essentiel.

Hydra-Essentiel Silky крема за нормална/сува кожа (цена 3014 мкд)

Со свиленкастата крема вашата кожа ќе ја обнови целата количина на вода која и е потребна со само едно нанесување. Со редовно користење на истата кожата ќе биде интензивно хидрирана во сите ситуации. Екстрактот од медицински “kalanchoe”  е природен активатор на хидратацијата која ја активира и продукцијата на хијалуронска киселина во кожата.

Hydra-Essentiel Cooling-Gel – за комбинирана/масна кожа (цена 3014 мкд)

Овој свеж, не мрсен гел-крем ја обновува блескавоста и комфорот на кожата, без разлика на условите.  Екстрактот од медицински “kalanchoe” составен дел од гел-кремот   е природен активатор на хидратацијата која ја активира и продукцијата на хијалуронска киселина во кожата. Овој гел-крем е погоден за комбнирана / масна кожа.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 2000 денари.
 • Време потребно за достава во Скопје: 3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 6 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 02 2791005
 • Види ја продавницата на Орбико овде

За компанијата

Орбико е водечки дистрибутер за голем број на квалитетни, глобално познати брендови кои се движат од производи за парфеми, играчки, апарати за домаќинство, и апарати за нега на коса и тело. Богатиот и разновиден спектар на брендови и производи бара висок степен на флексибилност, отвореноста на постојани промени, флексибилна организација и инвестирање во развој на луѓето и во брендовите.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.