7 ја следат оваа компанија


CLARINS сетови за нега на кожа по избор

3013 ден.

Купени:

1
Катeгории:

 • Ул. Борис Трајковски бр.286

  Одведи ме таму

  070 215 385; 071 248 883

  elizabeta.conevska@orbico.com, gjorgji.milosavljevski@orbico.com.mk

Опис

CLARINS е  еден од најпрестижните селективни брендови за нега на кожа во Европа. Бренд со протекло од Франција уште од далечната 1954 година. CLARINS во своите производи секогаш користи природни состојки , со екстракти од преку 350 растенија. Константно имаат нови и подобрени формули и иновации.

1.Сет Hydra Essentiel (HE дневна крема+маска хидратанта 15мл+чистач за лице 15мл)

Сетот содржи 50мл дневна крема и trial варинати на маска и чистач за лице од 15 мл и несесер. Hydra Essentiel линијата е хидратанта линија на Clarins во чиј состав има органски, медицински екстракт од каланкое, кој е моќен природен активатор на хидратација кој ја стимулира кожата за производство на хијалуронска киселина.(цена 3013)

2.Сет Super Restorative  (SR дневна крема+SR ноќна крема 15мл+крема за раце 15мл)

Super Restorative  линијата е дизјанирана за позрела кожа ,веќе навлезена во хормонални промени.Во лабораториите на Clarins ги искомбинираа најефективните состојки кои ја регенерираат зрелата кожа и и овозможуваат тотална природна убавина. Сетот се состои со дневна крема 50 мл и трајал верзии на ноќна крема и крема за раце како и несесер подарок.(цена 6363 денари)

3.Сет Multi Active (MA дневна крема full size+ МА ноќна крема 15мл+Beauty Flash Balm 15ml)

Овој сет ги таргетира твоите први брчки и ги комбинира сите есенцијални работи потребени на една активна жена во смисол да ја заштити кожата од штетните надворешни влијанија и стресен секојдневен живот.Дуото од дневна и ноќна крема антиејџинг помага визуелно да ги редуцира фините линии, да го бустира сјајот , да хидрира и да ја задржи кожата помлада .Овој сет содржи и Beauty Flash Balm trial кој помага да се избришат знаците на дехидратација и да ја поддржи живоста на кожата.(цена 4026)

4.Сет Double Serum (серум+beauty balm+lip perfector)

Double Serum  најпродаваниот производ на CLARINS. Tој е најмоќниот age-control производ. Во сетот доаѓа со серум 50мл и Beauty Flash Balm trial кој помага да се избришат знаците на дехидратација и да ја поддржи живоста на кожата како и мини пакување на Lip perfector-от на Clarins. (цена 6427 денари)

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 2000 денари.
 • Време потребно за достава во Скопје: 3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 6 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 02 2791005
 • Види ја продавницата на Орбико овде

За компанијата

Орбико е водечки дистрибутер за голем број на квалитетни, глобално познати брендови кои се движат од производи за парфеми, играчки, апарати за домаќинство, и апарати за нега на коса и тело. Богатиот и разновиден спектар на брендови и производи бара висок степен на флексибилност, отвореноста на постојани промени, флексибилна организација и инвестирање во развој на луѓето и во брендовите.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.