14 ја следат оваа компанија


CLARINS Skin care - My Clarins линија за нега на млада кожа

1080 ден.

Преостанато време

Опис

Во Мy CLARINS веруваме дека доколку вашата кожа е убава во внатрешноста, тоа  ќе се прикаже и во надворешноста. И како што се вели твојата кожа е исто што и ти самата , кожата има потреба од здраво и балансирано потхранување за да биде во топ форма. Со други зборови  , свежи и природни состојки баш како оние кои ги има во производите на My Clarins линијата. Нашите формулации се едноставни и се така направени да може да се аплицираат секој ден на секој тип на кожа. Тие во составот имаат овошје,растенија,цвеќиња и екстракти од семиња  како и "Healthy mix complex"  составен од витамини , минерали и други елементи во трагови.

1.My Clarins CLEAR-OUT Targets крем/гел (15мл) кој целно делува на таретираното место, со неговата текстура ја лекува кожата околу таргетираниот проблематичен дел , а воедно го суши проблематичниот дел (акните).До 83% подобрување дава на акните во првите 24 часа по апликација, и воедно штити во понатамошно настанување на акни. 

2.My Clarins PORE-LESS Blur and Matte стик 3,2г - најдобриот прајмер за контрола на маснотијата на кожата. Го матира сјајот и го редуцира настанувањето на маснотија по апликацијата.Ја намалува видливоста на големите пори на лицето, но без блокирање на истите.Сето ова во перфектно мало пакување практично за во сечиј несесер. 

3. My Clarins RE-MOVE Micellar Cleansing Milk 200ml – Мисцеларно млеко за чистење лице, кое ги отстранува нечистотиите, нежно го чисти лицето,очите (вклучително и за личности со сензитивни очи) и усните. Не остава масни траги по чистењето, освежува и хидрира воедно. 

4. My Clarins RE-FRESH Hydrating спреј 100мл

Нашиот овошен спреј за убавина содржи екстракти од растенија со 90% природни состојки. Инфузиран со нашиот Healthy Skin [In & Out]” комплекс кој содржи органска кокосова вода која ја негува нашата кожа,и екстракт од ружа која прави детокс на кожата. Овој производ е ултимативно “smoothie” за вашата кожа. Воедно смоквата придонесува за моќна хидратација, а ацеролата е задолжена за сјајот на кожата.

Брзо освежување ,за тотална хидратација ,употребувајте го наутро и навечер по чистење на кожата , или во било кое време во денот кога ќе ја осетите кожата дехидрирана. Погодно за дехидрирана и осетлива кожа. 

5. My Clarins RE-MOVE Purifying гел за чистење лице 125ml

Ја чисти кожата од нечистотија и шминка, редуцира настанување на вишок себиум, ги намалува порите и ги смирува акните, а воедно и ја негува кожата.

Овој гел за чистење е вашиот рецепт за здрава и среќна кожа. 

6. My Clarins RE-BOOST матирачка хидратантна крема 50мл(сите видови кожа)

Крема која овозможува 24ч хидратација и инстантно матирање на кожата при нанесувањето во времетраење од 8 часа.Помага во борбата со недостатоците на кожата, го минимизира изгледот на порите , и се бори против лошите радикали од загадениот воздух. 

7.My Clarins RE-BOOST матирачка хидратантна крема 50мл(за комб.до масна кожа)

Крема која овозможува 24ч хидратација и инстантно матирање на кожата при нанесувањето во времетраење од 8 часа.Помага во борбата со недостатоците на кожата, го минимизира изгледот на порите , и се бори против лошите радикали од загадениот воздух. 

8. My Clarins RE-CHARGE Relaxing маска за преку ноќ 50мл

Маска која се нанесува пред спиење и се остава да делува во текот на сонот е прекрасна маска која хидрира и ја полни со енергијакожата . Ја осветлува и ја прочистува кожата додека спиеме , и ги отстранува сите токсини и нечистотии.Маската не се вади  , а се нанесува на преходно исчистена кожа. 

9.My Clarins сет (хидратантен крем+гел за чистење + маска за преку ноќ)

Овој сет е LOYALITY сет со одлична цена ,со кој добивате здраво и балансирано потхранување на кожата. Овие 3 есенцијални формулации со овошје и екстракти од растенија овозможуваат вашата кожа да заблеска од убавина. Сетото содржи хидратантен матирачки крем(full size), гел за чистење на лицето и ,overnight маска. 

 

 

 

 

 

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 2000 денари.
 • За нарачки под 2000 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава во Скопје: 3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 6 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 02 2791005
 • Види ја продавницата на Орбико овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Орбико"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Орбико е водечки дистрибутер за голем број на квалитетни, глобално познати брендови кои се движат од производи за парфеми, играчки, апарати за домаќинство, и апарати за нега на коса и тело. Богатиот и разновиден спектар на брендови и производи бара висок степен на флексибилност, отвореноста на постојани промени, флексибилна организација и инвестирање во развој на луѓето и во брендовите.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.