11% попуст на еднодневна тура за качување на природна карпа на различни локации: Матка и Демир Капија + опрема + превоз од Climbing School во вредност од 1750 ден. по цена од 1550 ден.

Цена

1550 ден.

Вредност

1750 ден.

Попуст

11%

Заштеда

200 ден.

Купени: 4

 • Скопје, Скопjе, Македонија

  Одведи ме таму

  078 444 439

  contact@climbingschool.mk

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • Еднодневна тура за качување на природна карпа на различни локации: Матка и Демир Капија со две качувања на природна карпа на висина од 30м
 • Слики/видео од Го Про
 • Целосна опрема за качување на природна карпа
 • Надзор и контрола од лиценциран инструктор
 • Покриени патни трошоци до локалитетот каде се качува
 • Слики од целодневната тура

Услови

 • Купонот може да се искористи од 08.08.2020 до 01.11.2020
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е предходна резервација!
 • Задолжитено е носење на соодвета гардеробва (спортска опрема) и добра здравствена сосотјба
 • За група се потребни минимум 2 лица а максимум 4 лица

Опис

Програмата за качувачки тури е наменета за сите заинтересирани кои сакаат да испробаат спортското качување како совршена можност за авантура или тим билдинг со пријателите водени од професионален качувач инструктор и водич.

Школата за спортско качување во својата програма нуди можност за еднодневни или повеќедневни качувачки тури на природна или вештачка карпа. Воведно качување на природна карпа подразбира целодневно качување водени од Спортски качувач - Инструктор во претходно обезбедени и проверени локалитети. Качувањето е на погодно ниво за почетници кои првпат се среќаваат со искачување карпи. Турата ја води професионален инструктор со полно работно време во областа на спортот и има значајно искуство на водење организирани качувачки тури на локалитети и карпи во природа.

Оваа програма е наменета за аванутристи и ентузијасти кои сакаат на најбрз но и воедно и најбезбеден можен начин да се соочат со предизвикот на искачување на карпи, притоа водени, обезбедувани и надгледувани од качувач инструктор и водич.

Програмата нуди:

 • Качување со инструктор - водич во уредени качувачки локалитети во природа
 • Качување на насоки со соодветна тежина според можностите на интересентите
 • Качување на вештачка карпа водени од спортски качувач - инстурктор

Потребно:

 • Пополнета пристапница за еднодневно спортско качување со инструктор/водич
 • Основна физичка кондиција и атлетска спремност (физички активни лица)

Обезбедена опрема:

 • Јажиња
 • Појаси
 • Качувачки шлем
 • Карабинери
 • Алатки за осигурување
 • Торбички за магнезиум

Потребна опрема:

 • Патики за качување (доколку имате! –доколку немате, ќе ви обезбеди водичот)
 • Лесна спортска облека (онаа која овозможува лесни телесни движења)
 • Соодветни чевли за движење во природа
 • Мал ранец (доволен да спакува ветровка, ужина, вода)
 • Наочари за сонце
 • Најмалку 1L вода во пластично шише
 • Енергетски плочки, ужина, сендвич
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.