7 ја следат оваа компанија


Clinique Beyond Perfecting Foundation + Concealer, 30ml - 2 во 1 пудра и коректор за лице

2370 ден.

2133 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Купени:

1
 • Ул. Борис Трајковски бр.286

  Одведи ме таму

  070 215 385; 071 248 883

  elizabeta.conevska@orbico.com, gjorgji.milosavljevski@orbico.com.mk

Опис

Clinique Beyond Perfecting Foundation + Concealer, 30ml - 2 во 1 пудра и коректор за лице

Комбинација од течна пудра и коректор кој создава совршен и природен изглед кој трае во текот на целиот ден. Со лесна текстура, оваа хидрирачка пудра овозможува цврста обвивка без да ги блокира порите. Дури и при зголемено лачење на пот и влажност, кожата може да дише слободно и бојата останува вистинска. Употреба: Користејќи ја големата задна страна на стапчето, нанесете ја основата преку челото, образите и брадата. Добро измешајте со прстите. Завршете со нанесување на проблематичните делови од лицето; под очите, околу надворешноста на носот, на флеките. Погодна е за сува/комбинирана, мрсна/комбинирана и мрсна кожа.

Достапна е во 6 нијанси:

- 0.5/CN 02 Breeze 

- 01/CN 08 Linen 

- 06/CN 28 Ivory

- 09/CN 52 Neutral

- 11/CN 58 Honey

- 15/CN 74 Beige

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 2000 денари.
 • Време потребно за достава во Скопје: 3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 6 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 02 2791005
 • Види ја продавницата на Орбико овде

За компанијата

Орбико е водечки дистрибутер за голем број на квалитетни, глобално познати брендови кои се движат од производи за парфеми, играчки, апарати за домаќинство, и апарати за нега на коса и тело. Богатиот и разновиден спектар на брендови и производи бара висок степен на флексибилност, отвореноста на постојани промени, флексибилна организација и инвестирање во развој на луѓето и во брендовите.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.