14 ја следат оваа компанија


Clinique - чистачи за лице

1615 ден.

Опис

**Со купени 2 производи од брендот Clinique, од кои едниот е производ за нега на кожа, добивате подарок изненадување**

1. Blackhead Solutions 7 Days Deep Pore Cleanse & Scrub, 125ml - длабински чистач и пилинг за пори и комедони. Мултифункционална формула за длабоко чистење на порите, го намалува формирањето на црнки. Деликатното ексфолирачко дејство ги елиминира нечистотиите и вишокот на себум, чистејќи ги порите и ги прави видливо помали. Употреба: Користете дневно како средство за чистење и ексфолијатор и двапати неделно како маска од 5 минути. Прекинете ја употребата доколку се појави иритација. Ако производот дојде во допир со очите, исплакнете со вода.

2. Liquid Facial Soap Mild, 200ml - нежен сапун за чистење, кој ги отстранува нечистотиите и вишокот на маснотии, ја остава вашата кожа нежна и свежа. За сува/комбинирана кожа.

3. Liquid Facial Soap Oily Skin, 200ml - дерматолошки тестиран, овој сапун ги задржува липидите на површината на кожата и ја остава чиста, удобна и освежена - немате чувство на затегнатост или сувост. Лесно се измива и ја подготвува кожата за нанесување на лосион или хидратација.  

 4. Liquid Facial Soap Extra-Mild, 200ml - нежен чистач наменет за многу сува/сува кожа, го задржува природниот баланс на влага на кожата, немате чувство на затегнатост или сувост. Употреба: Се користи наутро и навечер. Испумпајте 1-2 пумпици и нежно затоплете ја помеѓу прстите и потоа масирајте на лицето и вратот. Исплакнете со вода.

5. Take The Day Off Makeup Remover, 125ml - отстранувач на шминка од очите, трепките и усните. Ја отстранува и водоотпорната шминка.

6. Take The Day Off Cleasing Oil, 200 ml - маслен чистач на шминка. Ја раствора и отстранува дури и најтрајната шминка, вишок маснотии и нечистотии. Масажа на сува кожа,  потоа исплакнете со вода. За сите типови на кожа. Офтамолошки тестирано.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 2000 денари.
 • За нарачки под 2000 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава во Скопје: 3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 6 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 02 2791005
 • Види ја продавницата на Орбико овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Орбико"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Орбико е водечки дистрибутер за голем број на квалитетни, глобално познати брендови кои се движат од производи за парфеми, играчки, апарати за домаќинство, и апарати за нега на коса и тело. Богатиот и разновиден спектар на брендови и производи бара висок степен на флексибилност, отвореноста на постојани промени, флексибилна организација и инвестирање во развој на луѓето и во брендовите.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.