7 ја следат оваа компанија


CLINIQUE Сетови

1380 ден.

1242 ден.

Преостанато време

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Купени:

14
 • Ул. Борис Трајковски бр.286

  Одведи ме таму

  070 215 385; 071 248 883

  elizabeta.conevska@orbico.com, gjorgji.milosavljevski@orbico.com.mk

Опис

**Со купени 2 производи од брендот Clinique, од кои едниот е производ за нега на кожа, добивате подарок несесер со 5 производи во Тravel size пакување**

CLINIQUE Сетови

1. HIGH IMPACT Coffret High Impact™ Mascara сет

 •  High Impact ™ Optimal Impact Mascara - 7ml - Пенеста текстура, ултра лесна за извиткани трепки кои траат во текот на целиот ден.  
 •  Take The Day Off ™ Make-Up Remover Balm - 15ml - Лесна текстура на отстранувач за шминка, кој брзо ја разложува шминката, дури и водоотпорна на очите и лицето, како и средствата за сончање. За сите типови на кожа. 
 •  Quickliner ™ Intense Eye Drawing Pen Нијанса: Intense Ebony - 0.14g - Нежна тесктура на новиот молив за очи, со кој можете да исцртате тенка или подебела линија над очните капаци и да добиете нежен или подраматичен изглед на очите.  

2. Break up with breakouts сет  

Три основни чекори за нега на кожа, зајакнување ичистење на проблематичната кожа.      

 • Dramatically Different™ Oil-Free Gel, 30 ml - Хидратација на кожата, формула без масла
 • Acne Solutions Cleansing Gel, 30 ml - Гел за чистење на лице за проблематична кожа
 • Acne Solutions Clinical Clearing Gel, 15ml - Помага во превенција на комедони

3. Detox + Defend Kit сет

24 часовна заштита од надворешните загадувачи, ја обновува и прочистува кожата.
 •  Dramatically Different™ Hydrating Jelly, 30ml - Хидратација на кожата
 •  City Block Purifying™ Charcoal Clay Mask + Scrub, 30ml - Маска и пилинг
 •  Moisture Surge™ Lip Hydro-Plump Treatment, 7ml - Ги омекнува испуканите и им дава волумен

4. Clinique 3-step Skin Care System 3 Piece Set for Women, Skin Type 2 Dry Combination 

Наменето за сува кожа. Добијте 3-неделно снабдување на сите 3 чекори прилагодени за вашиот тип на кожа. 3-чекори за нега на кожата го одржува едноставното:  (50мл, 100мл, 30мл)

 • Liquid facial soup mild, 50ml - нежен сапун за чистење
 • Clarifying lotion 2, 100ml - тоник/лосион 
 • Dramatically Different™ moisturizing lotion+, 30ml - хидратација на кожа

5. Anti-Fatigue Concern - Daily Energy + Protection - сет за мажи

Сет на производи за беспрекорен свеж и млад изглед на кожата. Гел за чистење кој ја отстранува нечистотијата и вишокот на маснотии кои се собираатво порите, додека луксузниот крем за бричење обезбедува одлична подлога за бричење. Лесниот хидрирачки концентрат дава на кожата обновена енергија и 12 часовна заштита која зрачи со свежина.

 • Clinique For Men™ Cream Shave, 60 ml
 • Clinique For Men™ Charcoal Face Wash, 50 ml
 • Clinique For Men Super Energizer™ Anti-Fatigue Hydrating Concentrate Broad Spectrum SPF 25, 48 ml 

6. Daily anti - age repair - сет за мажи

Ексклузивен сет кој содржи FULL-SIZE навлажнувачки лосион, крем за бричење и гел за чистење на лицето. Clinique For Men Anti Age Moisturizer ја навлажнува, обновува и штити кожата. Идеална грижа за машка кожа.

 • Clinique For Men - Anti Age Moisturizer, 100ml 
 • Clinique For Men - Cream Shave, 60ml
 • Clinique For Men - Charcoal Face Wash, 50ml

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 2000 денари.
 • Време потребно за достава во Скопје: 3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 6 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 02 2791005
 • Види ја продавницата на Орбико овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Орбико"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Орбико е водечки дистрибутер за голем број на квалитетни, глобално познати брендови кои се движат од производи за парфеми, играчки, апарати за домаќинство, и апарати за нега на коса и тело. Богатиот и разновиден спектар на брендови и производи бара висок степен на флексибилност, отвореноста на постојани промени, флексибилна организација и инвестирање во развој на луѓето и во брендовите.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.