5 ја следат оваа компанија


LedON Cloud White

6980 ден.

6282 ден.

Опис

LedON Cloud е супер решение за осветлување на собата на вашите најмили. Ненаметливиот и оригинален дизајн ќе ја разубават секоја детска соба. Независно дали читате, работите или едноставно одмарате, со LedON можете да ја постигнете идеалната светлина за вас и вашето семејство, а притоа да заштедите значително количество електрична енергија и директно да ја заштитите животната средина.

LedON во домот значи дека вие имате комплетна контрола врз светлината во вашиот животен простор. Преку далечинскиот управувач вие ги одредувате бојата, температурата, јачината, како и низа други параметри.

Спецификации:

 • Големина: 500×280×50mm
 • Боја: Бела
 • Вати: 36W
 • Материјал: Iron + PC
 • ЛЕД: Sanan chips
 • ЦЦТ: Stepless Dimming

Детали за испорака

Испорака

За компанијата

Модерни светлосни тела кои ќе создадат совршен амбиент и ќе направат фантастична заштеда на пари и енергија!

 • До 90% заштеда на електрична енергија во споредба со халогенско осветлување и сијалиците со вжарено влакно.
 • Доколку во едно домаќинство се заменат застарените сијалици со LedOn осветлување, годишната заштеда од сметките за електрична енергија сама ќе ја исплати промената.
 • Неверојатна трајност од околу 50.000 часа, што е 30 до 50 пати повеќе споредено со застарените халогенки и сијалици.
 • Зачудувачката ефикасност воопшто не влијае врз квалитетот на осветлувањето.
 • Енергетски ефикасното осветлување LedOn значи дека вашиот дом ќе троши драстично помалку електрична енергија, со што значително се намалува емисијата на јаглерод диоксид во атмосферата.
 • LedOn нема вжарено влакно со што залудното емитување на топлина е намалено за неверојатни 90 проценти
 • За разлика од неонското осветлување, LedOn во својот состав не содржи жива ниту пак каков било друг загадувач
 • LedOn не емитува UV зраци
 • LedOn не му пречи на човечкото око
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.