97% попуст на онлајн курс за Coaching and Mentoring Advanced Diploma од Alpha Academy во вредност од 22 258 ден. (359€) по цена од 558 ден. (9€)

Цена

558 ден.

Вредност

22258 ден.

Попуст

97%

Заштеда

21700 ден.

Добивате

Онлајн курс за Coaching and Mentoring Advanced Diploma + завршен испит

  • Времетраење: 1 ден и 20 часа

*Со купен купон за овој курс добивате специјален код кој гласи: ALP20D за дополнителен 20% попуст на акредитиран сертификат во PDF или Hardcopy

Услови

  • Купонот може да се искористи од 17.10.2019 до 17.11.2019
  • Курсот се изведува online и на англиски јазик
  • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 3 месеци од активацијата на кодот
  • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА.
  • Сертификатот не е вклучен во цената и се доплаќа £19 за PDF формат (оргинална принт копија: £29 за испраќање по пошта: £39)
  • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција

Опис

Менторот обично се фокусира на личноста, кариерата и поддршката за индивидуален раст и зрелост, додека тренерот е фокусиран на работа и ориентиран кон перформанси. Но, двајцата играат клучна улога во подобрувањето на организацијата. Во овој курс, ќе се запознаете со основите на тренинг и менторство. Ќе знаете што е потребно за да станете квалификуван тренер или ментор за да им помогнете на другите да ја зајакнат својата кариера и живот.

Повеќе за курсот можете да прочитате ТУКА.

Курсот нуди 12 месечен пристап.

На крајот на курсот следи тест со прашања со повеќе одговори. Веднаш по решавањето на тестот ќе ги знаете резултатите. По завршувањето на тестот можете да купите акредитиран сертификат во PDF формат по цена од £19 или оргинална принт копија за £29 со испраќање по пошта за £39.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.