92% попуст на онлајн курс за Cocktail Training & Menu Creation + сертификат од EventTrix во вредност од 6138 ден. (99 €) по цена од 496 ден. (8 €)

Цена

496 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

92%

Заштеда

5642 ден.

Преостанато време

Купени: 1

 • North Royal Training Ltd. T/A EventTrix Floor 1, Filmbase, Curved St., Dublin 2, Ireland

  Одведи ме таму

  UK: +44 208 068 1872, IE: +353 1 5136 847, US: +1 646 889 1653, CA: +1 604 283 3147, AU: +61 28607 8247

  [email protected]

Добивате

Oнлајн курс за Cocktail Training & Menu Creation

Услови

 • Купонот може да се искористи од 29.12.2022 до 22.11.2023
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • По успешно завршување на курсот, корисникот добива Е-сертификат
 • 24/7 пристап до учебните материјали
 • Курсот се изведува online на англиски јазик 
 • За да започнете со курсот треба да го внесете купон кодот следниов линк РЕГИСТРАЦИЈА
 • Повеќе информации на е-маил: [email protected]

Опис

A talented bartender serves so much more than just drinks, they serve an experience. Learn how to be a first-class host, mixologist and drinks specialist with our comprehensive online cocktail bartender training.

Understanding what it takes to plan and create an amazingly tempting cocktail menu, and to serve that menu with class and flair requires a lot of talent and social skills. Put your talents to good use in this fun and interesting field. The background in mixology that you receive from our online Cocktail Training and Menu Creation course will set you up to not only be a good bartender, but also a visionary in the field of mixology.

Channel your creativity into something exciting and fulfilling. Our online course is at your disposal, on your schedule, wherever you want with just the click of a button.

What you will learn:

Our comprehensive online course modules will expose you to a wealth of knowledge in:

 • Liquor and cocktails
 • The history of mixology
 • Proper pouring technique and bar preparation
 • Friendly and amiable bartending service
 • Flavours and how they mix together
 • Popular cocktails and flavours across the globe
 • Pairing cocktails with food, weather, and/or events

Дополнителни информации околу самиот курс како и модулите кои ќе бидат изучувани може да најдете ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.