97% попуст на oнлајн курс за Complete IELTS Speaking од Course Cloud во вредност од 22494 ден. по цена од 699 ден.

Цена

699 ден.

Вредност

22494 ден.

Попуст

97%

Заштеда

21795 ден.

Преостанато време

 • 1 Coldbath Square, Clerkenwell, London, UK

  Одведи ме таму

  +4402037432362

  info@coursecloud.org

Добивате

Oнлајн курс за Complete IELTS Speaking

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.06.2021 до 24.01.2022
 • Курсот се изучува online на платформата на Course Cloud  
 • Пристап до курсот имате во период од 12 месеци од активацијата на купонот
 • Едно лице може да купи максимум 1 купон
 • За да се регистрирате на платформата кликнете на следниов ЛИНК 
 • Пополнете ги празните полиња со ваши лични податоци (име, телеофон и е-маил)
 • Во делот "Purchased Course Name" напишете го точното име на курсот кој сакате да го изучувате
 • Во делот "Voucher Code" напишете го вашиот Grouper купон 
 • Кликнете на копчето Submit 
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации во врска со курсот, обратете се на https://coursecloud.org/contact/ 

Опис

Be fully prepared for the IELTS speaking test and develop your fluency, with the Complete IELTS Speaking course. This course is ideal for anyone looking to enhance their English speaking skills, as well as IELTS Teachers who wish to improve their teaching methods. 

In this instructor-led training course, you will be taken through the format of the IELTS assessment, as well as the kinds of questions you will get in the speaking exam. It will teach what to expect from the exam, and help you to develop learning strategies for approaching different test questions.

By the end of this course, you will feel much more confident when speaking in English, with a more developed vocabulary, and improved grammatical range. You will be able to apply the techniques and best practices learned in this course to deal with more complex sentences and provide more elaborate answers.

This best selling Complete IELTS Speaking has been developed by industry professionals and has already been completed by hundreds of satisfied students. This in-depth Complete IELTS Speaking is suitable for anyone who wants to build their professional skill set and improve their expert knowledge.

The Complete IELTS Speaking is CPD-accredited, so you can be confident you’re completing a quality training course will boost your CV and enhance your career potential. The Complete IELTS Speaking is made up of several information-packed modules which break down each topic into bite-sized chunks to ensure you understand and retain everything you learn.

Погледнете го курсот ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.