98% попуст на онлајн курс за Level 3 Diploma in Recruitment Consultant од Alpha Academy во вредност од 22 382 ден. (361€) по цена од 558 ден. (9€)

Вредност

22382 ден.

Попуст

98%

Заштеда

21824 ден.

Добивате

Онлајн курс за Level 3 Diploma in Recruitment Consultant

  • Времетраење: 1 ден, 6 часа

*Со купен купон за овој курс добивате специјален код кој гласи: ALP20D за дополнителен 20% попуст на акредитиран сертификат во PDF или Hardcopy

Услови

  • Купонот може да се искористи од 15.10.2019 до 15.11.2019
  • Курсот се изведува online и на англиски јазик
  • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 3 месеци од активацијата на кодот
  • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА.
  • Сертификатот не е вклучен во цената и се доплаќа £19 за PDF формат (оргинална принт копија: £29 за испраќање по пошта: £39)
  • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција

Опис

Консултантите за регрутирање се од суштинско значење за секоја компанија бидејќи можат да изберат соодветен кандидат за вашата деловна организација. Во текот на Диплома за ниво 3 во консултант за регрутирање, ќе ги научите и основните концепти поврзани со регрутирањето, како и системот за управување и уредување на процесот на регрутирање или селекција. По завршувањето, ќе бидете доволно обучени за целиот циклус на вработување, вклучувајќи прашања за интервју, филтрирање на кандидати итн. Целта на Диплома за ниво 3 во консултант за регрутирање е да ве води да бидете одличен советник за регрутирање, така што ќе можете да помогнете вашата компанија ефикасно да расте со помош на извонредни членови на тимот.

Повеќе за курсот можете да прочитате ТУКА.

Курсот нуди 12 месечен пристап.

На крајот на курсот следи тест со прашања со повеќе одговори. Веднаш по решавањето на тестот ќе ги знаете резултатите. По завршувањето на тестот можете да купите акредитиран сертификат во PDF формат по цена од £19 или оргинална принт копија за £29 со испраќање по пошта за £39.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.