Посета на Будимпешта (01.04 - 31.10.2020)! До 32% попуст на ноќевања со појадок во стандардна двокреветна соба за 2 лица по избор во Continental Hotel Budapest Superior 4*

Цена од

9548 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

14012 ден.

Попуст

32%

Заштеда

4464 ден.

Добивате

Опции на понудата:

1 BB ноќевање за 2 лица 14,012 ден. (226 еур)
9,548 ден. (154 еур)
2 BB ноќевања за 2 лица 27,404 ден. (442 еур)
18,848 ден. (304 еур)
3 BB ноќевања за 2 лица 40,796 ден. (658 еур)
28,334 ден. (457 еур)
4 BB ноќевања за 2 лица 54,188 ден. (874 еур)
37,758 ден. (609 еур)

 • Ноќевање со појадок за 2 лица во стандардна двокреветна соба 
 • Еден безалкохолен пијалок за 2 лица за добредојде
 • Бесплатен пристап до интернет на јавни места и соби
 • Бесплатно користење на спа, фитнес и велнес центарот на хотелот

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.04.2020 до 31.10.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби и да направите предрезервација во хотелот на тел: +36 1 815 1000 или на маил: continentalreservation@zeinahotels.com
 • Доколку има слободни места потребно е да ги купите купоните и во рок од 8 дена по купувањето, купоните и кодовите да ги внесете на следниот линк http://register.hotelvoucheronline.com (купон код во полето Coupon code и пин код во полето Security code).
 • По внесувањето на кодовите добивате ваучер од хотелот кој е потребно да го испратите на continentalreservation@zeinahotels.com за потврда на резервацијата.
 • Постои можност за ноќевање во Супериор или Делукс двокреветна соба, според достапност
 • Понудата не важи за: Велигден, Европски фудбалски шампионат, Формула 1, Евхаристиски Конгрес
 • Во понудата е вклучен локален данок за туристи
 • Доплати:
 • Доколку престојувате помеѓу 19.04 - 30.06.2020 или помеѓу 01.09 - 31.10.2020 година, се доплаќа 13 € за соба по ноќевање
 • Дете до 6 години престојува бесплатно со вклучен појадок
 • Пријавување од 14:00-00:00 ч., одјавување од 05:00 - 12:00 ч.

Опис

Хотел „Континентал“ Будимпешта 4* Супериор беше создаден како зелена оаза за гостите, каде стресот и бучавата на големиот град можат да бидат оставени целосно кога ќе влезат во хотелот. Нашиот хотел е спој од современа уметност, арт деко и модерен дизајн, целосно уникатен, одразувајќи го карактеристичниот стил на хотелскиот ланец.

Хотелот е изграден на местото на некогашната легендарна бања и историскиот хотел „Континентал“ во центарот на градот Будимпешта. Блискиот еврејски кварт со атмосферските улици, пазарот и културното наследство, вклучувајќи ги најголемите синагога во Европа и еврејскиот музеј, заедно со рестораните и ретро-баровите во областа, предизвикуваат посебно расположение кое не може да се доживее на кое било друго место во светот.

Нашиот нов хотел има разновиден спектар. Покрај стандардните простории, нудиме луксузни и извршни простории и 13 апартмани, дури и некои опремени со балкони и бесплатен безжичен пристап до Интернет.

Исклучителниот ресторан во хотелот нуди широк избор на јадења. Менито се состои од комбинација на модерни меѓународни деликатеси и традиционални јадења. Хотелот има еден од најголемите и еден од најсовремените велнес-фитнес центри меѓу хотелите во Будимпешта. Хотелот поседува и подземна гаража за паркирање.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.