98% попуст на онлајн курс From Cook to Caterer: Be Your Own Boss in the Kitchen + сертификат од EventTrix во вредност од 30 938 ден. (499 €) по цена од 558 ден. (9 €)

Цена

558 ден.

Вредност

30938 ден.

Попуст

98%

Заштеда

30380 ден.

Преостанато време

Купени: 1

 • North Royal Training Ltd. T/A EventTrix Floor 1, Filmbase, Curved St., Dublin 2, Ireland

  Одведи ме таму

  UK: +44 208 068 1872, IE: +353 1 5136 847, US: +1 646 889 1653, CA: +1 604 283 3147, AU: +61 28607 8247

  [email protected]

Добивате

Oнлајн курс From Cook to Caterer: Be Your Own Boss in the Kitchen + сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 13.05.2022 до 31.10.2023
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • По успешно завршување на курсот, корисникот добива Е-сертификат
 • 24/7 пристап до учебните материјали
 • Курсот се изведува online на англиски јазик 
 • За да започнете со курсот треба да го внесете купон кодот следниов линк РЕГИСТРАЦИЈА
 • Повеќе информации на е-маил: [email protected]

Опис

Доколку сте посакале кариера во индустријата за храна и ресторани, започнувањето со сопствен кетеринг бизнис, би бил совршен за вас! Со овој курс ќе се здобиете со потребниот тренинг за да преминете од домашен готвач во професионален кетеринг готвач и сопственик на бизнис – сега тоа е вистински рецепт за успех!

Сакате да започнете со кетеринг бизнис?

Индустријата за храна е компетитивна, брзо се развива и потребни се многу години за да се искачите кон повисок ранг со што би се класифицирале како претприемач и главен готвач. Доколку имате пасија кон готвењето и ви се допаѓа идеата да бидете сопственик, во тој случај кетерингот е поле кое постојано се развива. Не се само познатите и богатите кои побаруваат кетеринг услуги, сите кетеринг услуги имаат потреба од вработување на готвач за кетеринг за нивната следна забава за вечера или за подготовка на оброците во текот на неделата. Потребата за талентирани готвачи за кетеринг е многу потребна во овој момент, со што сега е совршен момент да отворите сопствен бизнис за кетеринг услуги.

Како професионален кетеринг готвач, од вас ќе биде побарано да подготвите храна за специјални настани, мали вечерни забави како и приватни состаноци со клиенти или романтични вечери за двајца. Ќе работите во директен контакт со клиентите за да ги остварите нивните кулинарски визии. Најдобриот дел од ваквата работа е што ќе мате контрола над вашата кариера и развој на бизнисот. Можете да одлучите дали сакате да се специјализирате во определен сегмент, како свадби, корпоративни настан или приватни функционалности или пак сакате да отворите специфичен вид на кујна, како слаткарница, азиска кујна, традиционална француска кујна и многу други специјалитети популарни наоколу. Освен што ќе бидете одговорен за кетеринг услугите со овој курс можете да научите и како да го водите бизнисот како негов сосптвеник, како и главните одлуки кои ќе ги донесете на дневно ниво. Доколку сакате да ја претворите својата љубов кон готвењето во успешна кариера, тогаш профолжете со изучување на овој курс!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.