12 ја следат оваа компанија


CoQ10 Lozenges

1536 ден.

Шифра:

CV0220

Опис

Сублингвални таблети со коензим Q10 за брза апсорпција CoQ10 Lozenges е таблета која се става под јазик и содржи коензим Q10, со природен вкус на лимон, со побрзо ослободување и полесна апсорпција. Производот CoQ10 Lozenges содржи коензим Q10 во форма на таблети наменети за сублингвална употреба со брза ресорпција. Коензимот Q10 е значаен за продукцијата на енергија на клетките. Коензимот Q10 е липосолубилен антиоксидант кој природно го има во клетките. Тој помага во заштитата од слободните радикали кои се највеќе одговорни за клеточното стареење. Воедно, докажано придонесува во одржувањето на нормалниот крвен притисок. Исто така, коензимот Q10 може да помогне во одржувањето на здравата мозочна функција. Дозирање: 1 таблета се става под јазик на ден или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 30 ВНИМАНИЕ! Производот е чувствителен на топлина и светлина. Квалитетот на коензимот Q10 се намалува на темепратура на 35 степени целзиусови. Бремените жени и доилките треба да се консултираат со лекар пред употреба на коензим Q10! СОСТАВ: 30 мг Коензим Q10 Производител: Calivita International

Детали за испорака

Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
  • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 100 денари
  • Време потребно за достава: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на 072 225 505, 2 3111 404
  • Види ја продавницата на "Медика Про" овде
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи
  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.