Oдмор во Банско (06.06 - 30.09.2018)! 30% попуст на пакет од 2, 3 или 5 ноќевањa со појадок и вечера + користење на СПА центар во Cornelia Aparthotel

РАСПРОДАДЕНО

Oдмор во Банско (06.06 - 30.09.2018)! 30% попуст на пакет од 2, 3 или 5 ноќевањa со појадок и вечера + користење на СПА центар во Cornelia Aparthotel

Цена

2,852 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

4,074 ден.

Попуст

30%

Заштеда

1,222 ден.

Купени : 6

 • Bansko-Razlog Bansko, Bulgaria (България), 2760

 • +359 899 985511, +359 897 977007 (Viber)

 • reservation@corneliahotel.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудате е по лице пакет ноќевања + СПА по избор:

 • 2 ноќевања со појадок и вечера, цена: 4074 ден. (66 eur.) 2852 ден. (46 eur.)
 • 3 ноќевања со појадок и вечера, цена: 5757 ден. (93 eur.) 4030 ден. (65 eur.)
 • 5 ноќевања со појадок и вечера, цена: 9300 ден. (150 eur.) 6510 ден. (105 eur.)

Во понудата е вклучено:

 • Користење на СПА (внатрешен минерален базен, финска сауна, парна бања, руски туш)
 • Бесплатен паркинг и WiFi
 • Бесплатни игри: одбојка, фудбал, табла, шах, пинг понг
 • Детско катче
 • Надворешна зелена зона со лежалки и чадори
 • Туристичка такса

Услови

 • Купонот може да се искористи од 06.06.2018 до 30.09.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купувањето на купонот неопходно е да се информирате за слободни места во хотелот и да направите предрезервација на телeфон или e-mail
 • По купување на купонот потребно е да го испратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја потврдите уплатата и да ја комплетирате резервацијата
 • Доплати:
 • За прво дете до 5.99 години сместувањето е бесплатно на дополнителен кревет во студио
 • За второ дете до 11.99 г. и за деца от 6 до до 11.99 г.  сместени на дополнителен кревет се доплаќа 20 лева. (10.3 еур.) на ден на база на појадок и вечера
 • За дете над 12 г. или трето возрасно лице сместено на дополнително легло се доплаќа 35 лева (18 еур.) на ден на база појадок и вечера
 • Потребно е да престојувате минимум две ноќевања односно да купите минимум два купона
 • Доколку не го искористите купонот до предвидениот рок истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • Превозот не е вклучен во понудата

Опис

Хотелот Cornelia се наоѓа во Банско, во самото подножје на Пирин планина и импресивен поглед кон Ian Woosnam Голф (голфски терени) и планините кои го опкружуваат. Комплексот е сместен на само 10 минути од центарот на градот Банско. Модерниот ентериер и пријатната атмосфера, но и чистиот планински воздух се гаранција за релаксација и добар одмор. Хотелот може да се пофали и со врвна услуга која е на располагање 24 часа.

Овој хотел располага со повеќе типови на соби, студиа и апартмани сите модерно уредени и комплетно опремени со телевизор, бања со туш или када како и балкон. Во зависност од типот на сместување студиата располагаат и со дневна соба кујна, а пак апартманите со кујна и дневна соба.

Во ресторанот и лоби барот можете да вкусите врвни рецепти и да се релаксирате со пијалок или аперитив. За дополнително уживање можете да го посетите СПА центарот на хотелот, со внатрешен базен со топла вода, финска сауна, парна бања итн.

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.