img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

16 ја следат оваа компанија


COSRX Real Fit Retinol Serum

1790 ден.

1790 ден.

Опис

COSRX Real Fit Retinol Serum, богат со деривати на ретинол ја зацврстува и ѝ дава живост на уморната и опуштена кожа. Збогатен со ектракт на невен за да ја смирува кожата.

Содржи 0.5% стабилизиран ретинил палмитат (дериват на витаминот А) кој ја измазнува нерамната текстура на кожата, ги третира оштетувањата од сонце, ги отстранува брчките и површинските несовршености на кожата како хиперпигментација и лузни.

Дејствува заедно со екстрактот од невен, кој ја смирува кожата и спречува појава на несакано дејство. Ретинил палмитатот и екстрактот од Calendula officinalis (невен) делува во спрега во обновување на кожата и постигнување на нејзин убав изглед на најнежен можен начин кога е во прашање употребата на ретинол или негови деривати. Тоа го прави овој серум одличен за почетници, корисници на ретинол.

Ова е серум има лесна текстура во вид на емулзија која брзо се впива во кожата. Се препорачува за оние кои користат ретинол за прв пат, а сакаат да ја подобрат текстурата, еластичноста и цврстината на својата кожа и да ги намалат брчките и фините линии.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 денари.
 • За нарачки под 900 денари се доплаќа 130 денари
 • Време потребно за достава низ Скопје: 24 часа по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на info@olpeo.mk или 02 317 6743
 • Види ја продавницата на "Olpeo" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Olpeo
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Olpeo е прва специјализирана продавница за корејска козметика која го промовира растечкиот K-beauty тренд, чија популарност во светот сѐ повеќе се зголемува благодарение на квалитетот и иновацијата кои ги нудат корејските козметички производи. Olpeo става акцент на брендовите за природна и органска козметика, па така ексклузивно ви нуди широка палета на производи од брендовите Benton, Aromatica, Blossom Jeju, Langsre и др. Во Olpeo можете да ги најдете и природните рачно изработени сапуни на домашниот бренд Данини.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.