Бесплатен курс: Едуцирај се и превенирај! Online курс за COVID-19 Virus Infection Prevention and Control

Цена

0 ден.

Купени: 75

Добивате

Бесплатен Оnline курс за COVID-19 Virus Infection Prevention and Control

 • Број на лекции: 12
 • Времетраење на курсот: 4 часa и 40 минути, распоредени во 12 лекции

*Онлајн курсот може да го додадете во Kошничка при купување на било коja зделка или самостојно да го купите преку метод на наплата: Торбичка!

Услови

 • Купонот може да се искористи од 26.03.2020 до 31.12.2020
 • Онлајн курсот може да го додадете во Kошничка при купување на било коja зделка или самостојно да го купите преку метод на наплата: Торбичка
 • За да започнете со курсот ​пристапете до курсот ТУКА - пополнете ги податоците и во полето Coupon/Voucher Code внесете го КУПОН КОДОТ
 • Едно лице може да икористи еден максимум 1 купон
 • Пожелно е да го искористите купонот веднаш по купувањето за да си обезбедите место
 • ​Курсот се изведува онлајн на англиски јазик
 • За дополнителни информации во врска со курсот, обратете се на info@lead-academy.org

Опис

Овој курс е дизајниран да ви овозможи ажурирани информации во врска со COVID-19. Во курсот се опфатени теми за тоа како што се шири болеста, совети околу личната хигиена и што да направите ако се сомневате дека сте се заразиле со Корона вирус. Ние, исто така, ќе ги истражиме упатствата и статистиките дадени од страна на СЗО, за да потикнеме свесност за тековните факти и случувања.

Курсот за превенција и контрола на овој вирус, е основен курс за секој што бара да стекне подлабоко разбирање на COVID-19, неговите извори, симптоми и карактеристики. Со ширењето на Корона вирус кое сега е на глобално ниво, важно е да бидете сигурни дека сте добро информирани за најдобрите практики за хигиена и мерките за превенција на ширење инфекции.

Овој курс ви обезбедува информации за тоа што да сторите ако се сомневате дека сте се заразиле со Коронавирус, контролните мерки што можете да ги спроведете за да спречите загадување и како оваа заразна болест се пренесувала од животни на луѓето .

 • Идентификувајте ги клучните симптоми на Корона вирус и разберете ја разликата помеѓу Ковид-19 и сезонскиот грип.
 • Разберете ги упатствата на СЗО во врска со самоизолацијата и превенцијата од оваа инфекција
 • Научете како да одржувате одлична хигиена за да го намалите ризикот од ширење на инфекција
 • Знајте кои чекори да преземете ако се сомневате дека сте го заболеле од Коронавирус
 • Имајте свест за глобалната статистика во врска со контракциите на коронавирусот и смртните случаи
 • Развијте го разбирањето за тоа како се шири Коронавирус и како вирусот се пренесува 
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.